Veselīgās un garšīgās vīģes! Kā tās pareizi izvēlēties un iekļaut uzturā.

Par vīģu burvju īpašībām leģendas klīst vairāk nekā 5000 gadus. Tie patiešām ir paradīzes augļi, jo vīģes koka lapas kalpoja kā apģērbs Ādamam un Ievai. Mēs bieži paejam garām šiem gardajiem augļiem, nezinot to, cik tie ir noderīgi un absolūti nepieciešami uzturā!

Vīģes vienkārši aizvieto saldumus uzturā, jo augļi satur daudz fruktozes un tikai 49 kalorijas. Vīģes augļi ir bagāti ar organiskām skābēm, pektīnu, noderīgiem taukiem, olbaltumvielām, folijskābi, C vitamīnu, dzelzi, varu, šķiedrvielām. Vīģes noderīgi izmantot ne tikai slimniekiem un bērniem, bet arī ikvienam, kas vēlas uzlabot savu veselību.

Svaigas vīģes

Kā izvēlēties. Lai izvēlētos nogatavojušas vīģes, augli nedaudz saspiediet. Tam jābūt mīkstam un jāpiemīt ļoti spēcīgai saldai garšai. Nepērciet cietus un plakanus augļus, bet, ja uz tiem ir skrambas- neuztraucieties, tas neietekmē garšu. Tāpat neņemiet augļus ar nepatīkamu vai skābu smaržu.

Atkarībā no šķirnes, svaigas vīģes var būt zaļas, brūnas, dzeltenas vai tumši violetas, arī lielums var atšķirties.

Kā uzglabāt. Svaigas vīģes ātri bojājas. Glabājiet tās ne vairāk kā trīs dienas, jo tad tās sāk zaudēt savu garšu. Traukam, kurā uzglabā vīģes, jābūt atvērtam, lai ļautu mitrumam iztvaikot un neattīstītos baktērijas un pelējums.

Tāpat svaigas vīģes ir iespējams sasaldēt. Tas saglabā gandrīz visas derīgās īpašības. Tādā veidā augļus var uzglabāt 12 mēnešus.

Kā tās ēst. Svaigas vīģes ieteicams ēst ar miziņu. Ja miza ir cieta, vīģes pārgriež uz pusēm un ēd mīkstumu ar karoti. Dienā jūs varat apēst 2-3 vīģes pusstundu pirms ēšanas.

Gardas brokastis un deserti tiek iegūti no vārītām vīģēm. Šim nolūkam ņem 2 glāzes ūdens uz 8 augļiem. Vīģes vāra zemā siltumā 15 minūtes. Gatavus augļus pasniedz ar jogurtu, skābo krējumu, biezpienu.

Ir daudz veidu, kā pagatavot vīģes. No tām gatavo ievārījumus un konservus, pievieno salātiem, pamatēdieniem, kūkām un pat maizei. Vīģes labi saskan arī ar sieru, piena produktiem, žāvētu šķiņķi. No tām jūs varat pagatavot garšīgu mērci gaļas, zivju un dārzeņu ēdieniem.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Pievienot komentāru