10 bīstami braukšanas ieradumi, no kuriem noteikti vajadzētu atbrīvoties

Kad mēs sēžamies pie stūres, vienmēr būs vismaz viens autovadītājs, kurš var mūs izvest no pacietības. Viņi parasti nogriež ceļu, strauji maina joslas, neieslēdz pagrieziena signālus utt. Bet piekrītat, ka dažkārt mēs paši paši pieļaujam līdzīgas kļūdas uz ceļa. Dažas darbības, no kurām daudzas var pat kļūt par paradumiem, ir pilnīgi nepieņemamas pie stūres. Tomēr jūs vienmēr varat mēģināt atbrīvoties no tām, jo tas var glābt jūsu, kā arī pasažieru, citu braucēju un gājēju dzīvību.

Mēs esam apkopojuši sarakstu ar desmit vissliktākajiem ieradumiem. Dažus no tiem izdara autovadītāji pat ar daudzu gadu braukšanas pieredzi. Bet šajā gadījumā nevar paļauties uz veiksmi. Jums vienmēr jābūt uzmanīgam un sociāli atbildīgam, lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem.

1. Drošības jostu nelietošana

Drošības jostu nostiprināšanai vajadzētu būt pirmajai lietai, ko jūs darāt, kad nokļūstat automašīnā. Šī vienkāršā darbība var glābt jūsu dzīvību. Izveidojiet to par paradumu. Laika gaitā jūs pat pamanīsiet, ka jūs to darāt automātiski, nedomājot.

2. Braucot ar automašīnu ar manuālo pārnesumkārbu, jūs turat stūri ar abām rokām

Labās rokas novietošana uz ātrumu pārslēdzēja ļauj veikt nepieciešamos manevrus savlaicīgi.

3. Ēšana un smēķēšana braukšanas laikā

Avārijas gadījumā tas viss novērsīs ātru vadītāja reakciju.

4. Distances neievērošana

Ja jūs uzturaties pārāk tuvu priekšā braucošajai automašīnai, tad pēkšņas bremzēšanas gadījumā jums nebūs pietiekami daudz vietas, lai nobremzētu. Tādējādi palielinās nopietnāku seku risks, ja jūs ietrieksieties priekšā esošās automašīnas aizmugurē.

5. Paātriniet braukšanu pie dzeltenā gaismas signāla

Dažreiz, kad redzat luksoforā dzelteno gaismu, tā vietā, lai bremzētu, jūs, gluži pretēji, paātrināt gaitu. Padomājiet par to, ka gājējs tajā pašā brīdī var nolemt, ka ir laiks šķērsot ceļu!

6. Runāšana pa tālruni

Tas ir viens no visbīstamākajiem braukšanas ieradumiem, kas ik gadu visā pasaulē paņem tūkstošiem dzīvību. Vajadzības gadījumā izmantojiet brīvroku sistēmu. Bet labāk no runāšanas izvairīties.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Pievienot komentāru