Dobelē invalīdu izmet uz ielas! Policists nepalīdz, bet apgalvo: ”Tu taču katru dienu divlitrīgos dzer.'' - Topraksti.lv
LatvijāNotikumi

Dobelē invalīdu izmet uz ielas! Policists nepalīdz, bet apgalvo: ”Tu taču katru dienu divlitrīgos dzer.”

Pašā Dobeles centrā nama pagalmā zem klajas debess jau teju mēnesi eksistē vīrietis. Iedzīvotāji satraukušies, ka pašvaldība kungam nepalīdz, tā vietā, iemūžināts iedzīvotāju video, kā pašvaldības policists diskusijā vīrietim piedēvē alkoholiķa īpašības. Tomēr apkaimē dzīvojošie stāsta, ka kungs, kamēr dzīvo pagalmā, nav redzēts alkohola reibumā, ir kluss un pieklājīgs, atsaucoties uz Bez Tabu, raksta skaties.lv.

Bez Tabu komanda sastapa 59 gadus veco Juri Zaļās ielas 2. nama pagalmā. Apsedzies ar segu, viņš sēž uz soliņa un lasa grāmatu. Stāsta, ka šeit uzturas trīs nedēļas. Viņu ar tiesas lēmumu esot izmetuši no dzīvokļa parādu dēļ.

Lai gan nav diez ko runīgs, atklāj, ka problēmas sākušās, kad zaudējis darbu. Aiz muguras garš kaitīga darba mūžs – 30 gadus pārkrāvis minerālmēslus, sasirdzis ar arodslimību, kļuvis par invalīdu, vairs nav varējis strādāt.

Pagaidām nelaimes putnu uztur pie dzīvības tikai iedzīvotāji

Apkaimes iedzīvotāji stāsta, ka uztur kungu pie dzīvības kā nu var: pabaro, padzirda, cienā ar smēķiem.

”Viņš pats mums neko neprasa. Ir ļoti kluss un solīds. Sēž un guļ te uz soliņa. Žēl cilvēciņa, ka viņam jānakšņo pagalmā. Pat sunim var atrast mājas patversmē, bet te nekā,” stāsta iedzīvotājs, kurš vēlas palikt anonīms.

”Vienreiz dienā es ”točna” viņam iedodu paēst. Kad lietus līst, viņš pavelk soliņu zem koka. Tā arī sēž un guļ. Viņam jau iesnas un klepus. Kas notiks? Drīz uz slimnīcu būs jāved. Visas drēbes slapjas,” satraukta ir cita iedzīvotāja.

Pašvaldības policists nepalīdz, bet apgalvo: “Tu katru dienu dzer!” Iedzīvotāji noliedz kunga nav žūpību

Iedzīvotāji piesaistījuši Dobeles novada pašvaldības policistus.

Fiksēta kārtībsargu un likteņa varā pamestā vīrieša saruna, kurā policisti tā vietā, lai nogādātu klibo un izlijušo kungu sociālajā dienestā, uzdodas par atkarību ekspertiem un piedēvē kungam alkoholiķa problēmas. Lūk, policista un Jura kunga sarunas fragments:

Policists: ”Domā, kur tu dzīvosi!”

Juris: ”Domāju, domāju. Iešu uz sociālajiem.”

Policists: ”Nu tad ej, kamēr esi skaidrā.”

Juris: ”Kāpēc lai es nebūtu skaidrā?”

Policists: ”Tu taču katru dienu divlitrīgos dzer. Kādā skaidrā?”

Kad sarunā iejaukusies mājas iedzīvotāja, aizstāvot vīrieti, policists esot uzvedies laipnāk. ”Es viņu šeit trīs nedēļas redzu. Vispār neesmu redzējis dzērušu. Nevienu reizi nav redzēts, ka viņš dzertu. Man paziņa strādā veikalā. Viņa man teica, ka tiklīdz viņam ir kāds centiņš, pērk maizīti, nevis alkoholu.

Dobeles novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Fecers nekomentē padoto kārtībsargu izteikumus. Taujāts, kāpēc policisti nenogādāja bezpalīdzīgā stāvoklī esošo kungu pie sociālās palīdzības sniedzējiem J. Fecers stāsta, ka ”viņam teica, ka tādu dzīvi nevar turpināt, ir jāvēršas pēc palīdzības sociālajā dienestā, bet šis vīrietis sākotnēji nedevās projām.”

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...