Stājas spēka cietumsods Imantas pedofilam! Lūk cik ilgi viņam būs jāsēž! - Topraksti.lv
Latvijā

Stājas spēka cietumsods Imantas pedofilam! Lūk cik ilgi viņam būs jāsēž!

Augstākajai tiesai (AT) atsakoties kasācijas kārtībā pārbaudīt Rīgas apgabaltiesas spriedumu, stājies spēkā 22 gadu cietumsods tā dēvētajā Imantas pedofila lietā notiesātajam vīrietim, informēja AT pārstāve Baiba Kataja, vēsta lat.mixnews.lv.

Šāds lēmums pieņemts, jo atbilstoši Kriminālprocesa likuma 573.pantā noteiktajam, nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai Kriminālprocesa likuma būtisku pārkāpumu.

Līdz ar to stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas šī gada 5.jūlija spriedums, ar kuru apsūdzētais Nauris Pikšteins sodīts ar brīvības atņemšanu uz 22 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Tāpat stājusies spēkā arī tiesas noteiktā morālā kaitējuma kompensācijas piedziņa no apsūdzētā par labu cietušajām kopumā 67 000 eiro apmērā. AT lēmums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka vīrietis tika apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

2015.gada augustā policija aizturēja tobrīd 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...