Viņš samaksāja par 5 kafijām, bet izdzēra tikai 2. Pārsteidzoši, kāpēc! - Topraksti.lv
Pasaulē

Viņš samaksāja par 5 kafijām, bet izdzēra tikai 2. Pārsteidzoši, kāpēc!

Coffe in the office

Priekšapmaksas ideja nav jauna, bet noderīga. Labie darbi vienmēr atgriežas pie mums atpakaļ, un vienmēr ir patīkami apzināties, ka spējam izdarīt kaut ko labu. Šis stāsts internetā klīst jau sen. Šķiet, tas nāk no Itālijas. Tas ietver sevī dziļu domu, kas iedvesmo cilvēkus visā pasaulē darīt labus darbus. Sieviete stāsta, kā kafejnīcā novērojusi cilvēkus, kuri iegādājas kafiju, bet to nedzer. Kad viņa uzzināja, kāpēc viņi tā dara, viņas skatījums uz dzīvi dramatiski mainījās.

“Mēs ar draugu iegājām nelielā kafejnīciņā un veicām pasūtījumu. Kamēr mēs aizgājām līdz savam galdiņam, ienāca vēl divi cilvēki un piegāja pie letes. Viens no viņiem teica: “Lūdzu, piecas kafijas. Divas līdzi un trīs – priekšapmaksas!” Viņi samaksāja par pasūtījumu, paņēma divas kafijas un aizgāja. Jautāju draugam: “Ko nozīmē “priekšapmaksas” kafija?” “Pagaidi un uzzināsi!”- viņš atbildēja. Ienāca vēl cilvēki. Divas meitenes palūdza pa kafijai un aizgāja. Nākošās 7 kafijas pasūtīja trīs juristi- trīs viņiem, četras priekšapmaksas.

Vēl jo projām nesapratusi, ko nozīmē priekšapmaksas kafija, es baudīju skatu ar saulaino pilsētu un laukumu, kas atradās iepretim kafejnīcai. Negaidīti kafejnīcā ienāca trūcīgi ģērbts vīrietis, kurš izskatījās pēc ubaga. Viņš piegāja pie letes un klusi jautāja: “Sakiet, lūdzu, vai jums ir priekšapmaksas kafija?”

Viss izrādījās ļoti vienkārši. Cilvēki samaksāja par kafiju un atstāja to tiem, kas nevar atļauties samaksāt par šo karsto dzērienu. ”

Priekšapmaksas kafijas tradīcijas pirmsākumi meklējami Itālijā, taču tā izplatījusies jau visā pasaulē. Citur var saņemt tikai iepriekš apmaksātu kafiju, bet ir vietas, kur var tikt arī pie sviestmaizes vai īstām pusdienām.

©TOPRAKSTI.LV / Foto: flickr.com

 

Ieteiktie raksti

loading...