6 iemesli, kāpēc guļamistabai jābūt vēsai

Saskaņā ar jaunākajiem medicīnas pētījumiem, gulēšana vēsā telpā ļauj atbrīvoties no bezmiega, aptaukošanās un daudzām citām veselības problēmām.

Atcerieties, cik tas ir patīkami- pieskarties ar vaigu pie vēsa spilvena! Vai karstā vasaras naktī izjust svētlaimes brīdi, izbāzt kājas ārā no palaga… Patiesībā, mūsu ķermenim ir vajadzīgs atdzist, pirms mums uznāk miegs.

Ir zināms, ka dabiskā cilvēka ķermeņa temperatūra dienas laikā svārstās, samazinoties līdz galējai vērtībai apmēram 5 no rīta. Bet maz zinām, ka divas stundas pirms gulētiešanas ir vēlams nedaudz samazināt temperatūru guļamistabā. Un, lūk, iemesls, kāpēc tas ir jādara…

Miega laikā ķermeņa temperatūra pazeminās, tāpēc, jo ātrāk jūs to izdarīsiet, jo dziļāk gulēsiet! Turklāt pētījumi liecina, ka pastāv vairāki iemesli, kāpēc gulēt vēsā telpā. Šeit ir 6 spēcīgi argumenti, kas liecina, ka gulēt pie zemām temperatūrām ir ļoti labi jūsu veselībai.

Arguments 1: ārstē bezmiegu

Bezmiegu var izraisīt daudzi iemesli, bet viens no nozīmīgākajiem riska faktoriem ir organisma nespēja regulēt temperatūru. Kad temperatūra tiek regulēta pareizi, miegs nāk daudz ātrāk. Tas arī samazina ķermeņa slodzi, lai jūs aizmigtu dziļā miegā un gulētu labāk.

Zemākas temperatūras izraisa miegainību, bet karstums liek mums palikt nomodā. Tāpēc sildītāju noregulējiet uz zemāku temperatūru vai noņemiet papildu segu, lai palīdzētu organismam regulēt temperatūru. Šie pasākumi palīdzēs jums viegli atbrīvoties no bezmiega!

Arguments 2: diabēta profilaksei

Pētījumi liecina, ka gulēšana istabas temperatūrā pie 18 grādiem paātrina vielmaiņu un rada labāku rezistenci pret insulīnu. Guļot vēsā guļamistabā, jūs ievērojami samazināt risku saslimt ar diabētu.

Arguments 3: Zaudē lieko svaru

Regulāra gulēšana vēsā telpā var palielināt “pareizo” ķermeņa tauku daudzumu (tā saucamos brūnos taukus), paātrināt vielmaiņu un palīdzēt jums zaudēt svaru.

Ja jums ir apnicis veltīgi svīst sporta zālē vai vēlaties zaudēt dažus kilogramus, izmantojot diētu, pamēģiniet gulēt vēsā guļamistabā. Jums būs nepieciešami daži mēneši, lai uzlabotu miega kvalitāti un paātrinātu vielmaiņu!

Arguments 4: atjaunošanās

Vai zinājāt, ka melatonīns ir hormons, kas palēnina novecošanos? Šis hormons, darbojoties miega laikā, palīdz jums izskatīties daudz jaunākam. Un tā ir taisnība! Optimālā temperatūra liks jūsu organismam ražot vairāk melatonīna! Tie ir lieliski jaunumi!

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Pievienot komentāru