6 ķermeņa daļas par kuru nozīmīgumu mēs pat nenojaušam! - Topraksti.lv
SievietēmVeselība

6 ķermeņa daļas par kuru nozīmīgumu mēs pat nenojaušam!

Katru sekundi mēs izdarām kādas kustības pat neaizdomājoties, kā uzbūvēts mūsu ķermenis. Šodien atklāsim dažas ķermeņa īpašības, par kurām, iespējams, jums līdz šim nebija ne jausmas.

Glabela

Visticamāk, daudzi cilvēki nezina, ka sejas daļa, kas atrodas starp uzacīm, tiek saukta par glabelu. Šo ķermeņa daļu izmanto, lai noteiktu ādas elastību pacientiem, kuriem ir aizdomas par dehidratāciju. Pateicoties tai jūs varat pārbaudīt savus nervu refleksus. Lai to izdarītu, īslaicīgi ar pirkstiem jāpaklauvē starp uzacīm. Ja jūs sākat mirkšķināt un jūsu acu plakstiņi nedaudz trīs, tad ar refleksiem viss ir labi.

Tragus (uz skaņas no aizmugures)

Šis mazais skrimslis uz ārējās auss daļas spēlē milzīgu lomu skaņu uztveršanā no aizmugures un palīdz noteikt, no kurienes skaņa nāk. Skaņu atspoguļošanās iekšējā ausī palielina svarīgu frekvenci un paaugstina jutīgumu.

Sprīdis

Daudzi ir dzirdējuši, bet daudzi nezina, ka pirkstus var izmantot kā lineālu. Sākotnēji šis vecticībnieku garums bija vienāds ar attālumu starp Izstieptiem roku pirkstiem – īkšķi un rādītāju. Tika konstatēts, ka senā krievu sprīža izmērs svārstījās no 18 līdz 23 cm.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...