Kas notiek ar bērnu, kad jūs kliedzat uz viņu?

Būt vecākiem ir liela atbildība. Bērna nākotne ir atkarīga no vecākiem un klimata ģimenē. Viņi izaugs laipni un atvērti, vai nepārtrauktas kliegšanas un skandālu dēļ kļūs agresīvi un noslēgti.

Kā uzskata Laura Markhama, psiholoģijas doktore un autore grāmatām “Mierīgi vecāki” un “Laimīgi bērni: kā pārtraukt kliegt un sākt runāt”, mēs nevaram īsti iztikt bez kliegšana. Jums jābūt reālistiem un jāsaprot, ka emocijām reizēm ir nepieciešama izlāde, bet atrisināt savu kairinājumu, izmantojot kliegšanu un apvainojumus, nevar. Tā mēs nodarām psiholoģisko un emocionālo kaitējumu saviem bērniem.

Lūk, kas notiek, ja vecāki paaugstina savas balsis.

Kaušanās, bēgšana vai noslēgšanās.

Vecāki, kuri bļauj uz saviem bērniem, ne tikai rada psiholoģisku kaitējumu, bet arī ietekmē izmaiņas viņa smadzenēs. Dr. Laura Markhama saka, ka miera stāvoklī smadzeņu neirotransmiteri izdala nomierinošas bioķīmiskas vielas, kas ziņo par drošību, un bērns būvē nervu ceļus, lai nomierinātos. Kad bērni raud, notiek pretējs process. Smadzenes ražo bioķīmiskas vielas, kas saka: kaujies, bēdz vai noslēdzies. Bērni var iesist jums, aizbēgt prom, vai no bailēm vienkārši sastingt. Tam visam ir ļoti negatīva ietekme uz smadzeņu attīstību.

Kliegšana nav komunikācija.

Nav svarīgi, kur jūs esat: uz ielas vai rotaļu istabā, kad paceļat savu balsi, vārdiem nav nozīmes. Nevienam nepatīk, ka uz viņu kliedz. Tad kāpēc kliegt uz bērnu? Kad vecāki paaugstina savas balsis, bērni ārēji kļūst paklausīgi, bet iekšēji noslēdzas. Jaunāki bērni var sākt kliegt pretī, bet vairāk pieauguši bērni skatīsies uz jums stiklainām acīm, bet viņi visi noslēgsies sevī un nedzirdēs, ko jūs sakāt.

Pieaugušie izraisa bailes.

Vecāku vara pār bērnu ir absolūta. Viņiem šie cilvēki ir divreiz lielāki augumā, kas nodrošina lietas, kas nepieciešamas dzīvei: pārtiku, mājas un mīlestību. Ja vecāki, kuriem viņi uzticas, izraisa viņiem bailes, bērni vairs nejūtas droši. Bērniem emocionālais briedums vēl nav izveidojies, lai sazinātos ar vienlīdzīgiem nosacījumiem.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Pievienot komentāru