Sešas situācijas, kurās KASKO apdrošināšana nestrādā - Topraksti.lv
Iesakām

Sešas situācijas, kurās KASKO apdrošināšana nestrādā

KASKO apdrošināšana, atšķirībā no OCTA, ir brīvprātīga, un tā sniedz daudz lielāku drošības sajūtu, kā arī likstu gadījumos – finansiālo atbalstu. Taču reizēm KASKO atlīdzība tiek atteikta, jo nav ievērots kāds no noteikumiem, par kuru, iespējams, neesi pat iedomājies. Šajā rakstā iepazīsties ar sešām šādām situācijām, kā arī uzzini, kā atrast tieši Tev piemērotāko KASKO polisi!

1. Nepiemērota signalizācija

Foto: Shutterstock.com

Ja grasies iegādāties KASKO, Tavai automašīnai noteikti ir arī signalizācija, taču aktuāls ir jautājums par to, vai tā atbilst visām nepieciešamajām prasībām. Lai KASKO apdrošināšana stātos spēkā, katram auto var būt nepieciešama atšķirīga signalizācija un citi ar drošību saistīti risinājumi, piemēram, kapota bloķētājs vai imobilaizers. Lai šāda situācija nerastos, pirms KASKO apdrošināšanas pieteikšanas rūpīgi noskaidro, kāda signalizācija Tavam auto nepieciešama, lai Tu varētu saņemt atlīdzību. Ņem vērā arī to, ka, ja notikusi zādzība, apdrošinātājs var likt nodot gan transportlīdzekļa atslēgas, gan signalizācijas un citu drošības līdzekļu pultis.Gan šī, gan kopējās drošības dēļ atslēgas un pultis uzglabā drošā vietā!

Turklāt apdrošinātājs var sazināties ar signalizācijas dīleri vai uzstādītāju, lai pārliecinātos, ka tā tik tiešām bijusi uzstādīta. Savukārt, ja Tavam auto ir modernais Keyless Go, par to noteikti informē savu apdrošinātāju vai brokeri – šādām automašīnām mēdz būt specifiskas signalizācijas prasības.

NB! Auto tehniskās pases glabāšana aiz saulessarga ir ļoti nedrošs pasākums – ja automašīna tiek nozagta ar dokumentiem, atlīdzība var tikt samazināta!

2. Alkohols un psihotropās vielas

Foto: Shutterstock.com

Šķiet, ka šis aspekts ir teju pašsaprotams, taču apdrošināšanas kompāniju pieredzē reizēm gadās situācijas, kad atlīdzību vēlas saņemt automašīnas vadītājs, kurš negadījumu izraisījis, būdams kunga prātā. Tas gan šķiet visai absurdi, jo alkohola lietošana jau tā saknē pilnībā izslēdz automašīnas vadīšanu – šādā gadījumā ne tikai nesaņemsi atlīdzību, ja izraisīsi negadījumu, bet arī, ļoti iespējams, zaudēsi autovadītāja tiesības un saņemsi prāvu naudas sodu – taču Tu to jau zini, vai ne? Starp citu, arī medikamentu lietošana var būt bīstama, jo atsevišķu zāļu lietošana ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus, tāpēc, ja esi saaukstējies un lieto zāles, rūpīgi iepazīsties ar zāļu lietošanas instrukciju!

3. Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana

Foto: Shutterstock.com

Arī tad, ja uz ceļa būsi rupji pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, (piemēram, ja maksimālais atļautais pārvietošanās ātrums ticis pārsniegts par vairāk nekā 30 km/h) atlīdzību, ļoti iespējams, nebūs iespējams saņemt. Turklāt atlīdzību nesaņemsi arī gadījumos, kad pēc likuma burta noteikumus pārkāpis neesi, taču uz ceļa esi rīkojies agresīvi.

4. Notikuma vietas pamešana

Stress, izraisot vai nokļūstot ceļu satiksmes negadījumā, ir visai ievērojams, un emocijas šādos brīžos mēdz uzvarēt loģisko saprātu. Taču atceries – nekādā gadījumā, nokļūstot negadījumā, nepamet notikuma vietu – tas ir viens no iemesliem, kāpēc KASKO atlīdzība tiek atteikta. “Bonusā” par šādu darbību vari saņemt arī bargu naudas sodu, kā arī uz laiku zaudēt autovadītāja apliecību, tāpēc – ja nu tomēr iekļūsti ceļu satiksmes negadījumā (tpfu, tpfu, tpfu!), nekādā gadījumā to nepamet! Tas attiecas arī uz situācijām, kad gadās notriekt kādu meža zvēru – negadījums ir jāreģistrē arī tad, ja dzīvnieks pēc sadursmes ir aizbēdzis, jo lietas numurs būs nepieciešams, piesakot negadījumu apdrošinātājam.

5. Vadītājs, kura vecums/ vadītāja stāžs ir pārāk mazs

Iegādājoties KASKO apdrošināšanu, ir svarīgi norādīt potenciālā jaunākā vadītāja vecumu un vadītāju, kuram ir mazākais auto vadīšanas stāžs. Ja zini, ka ar transportlīdzekli brauks arī tavs dēls (kaut “tikai līdz veikalam”), labāk par to informē savu brokeri. Tāpat, ja māci bērniem vai draudzenei braukt, dari to uzmanīgi, jo, ja apmācāmais būs pie stūres negadījuma brīdī, izmaksu var samazināt.

6. Transportlīdzeklim nav izieta tehniskā skate

Dažkārt autovadītājam šķiet – pāris dienas bez tehniskās apskates jau neko daudz nemainīs – gan policists mani neapturēs, un satiksmes negadījumā noteikti neiekulšos. Taču šādos gadījumos vadītājs riskē ar lieliem finansiāliem zaudējumiem – pirmkārt, vari saņemt naudas sodu par šāda transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē un, otrkārt, ja ar automašīnu kas notiks, KASKO apdrošināšanas atlīdzība Tev, ļoti iespējams, ies gar degunu.

Septiņreiz nomēri, vienreiz griez!

Foto: Shutterstock.com

Iegādājoties jaunu automašīnu, viena no pirmajām domām, kas ienāk prātā, noteikti ir tās… protams, izmēģināšana, taču drīz pēc tam noteikti vēlēsies iegādāties arī KASKO apdrošināšanu. Taču – lēnāk pār tiltu, jo, cik daudz apdrošinātāju, tik daudz arī dažādu KASKO polišu noteikumu. Pirms polises iegādes noteikti veic šos četrus soļus:

  1.  Centies definēt, ko tieši Tu sagaidi no KASKO, respektīvi, pret kādām likstām vēlies pasargāt savu transportlīdzekli. Populārākās no tām ir zaudējumi, izraisot ceļu satiksmes negadījumu (OCTA nesedz zaudējumus, kas radušies negadījuma izraisītājam); zādzības un nolaupīšanas; vandālisms un huligānisms, kā arī dabas stihijas;
  2. Iepazīsties ar apdrošinātāju piedāvājumu, pievienojot pārējos, Tavuprāt, nepieciešamos segumus;
  3.  Salīdzini apdrošinātāju piedāvātās cenas.

Kad tas izdarīts, vari apkopot informāciju un veikt KASKO iegādi. Taču, ja gribi ietaupīt laiku, ir iespējams šo procesu nedaudz saīsināt, dodoties uz IIZI KASKO kalkulatoru. Tajā Tev jāievada informācija par sevi un savu transportlīdzekli, un jau pēc pavisam īsa brīža varēsi redzēt aptuvenos piedāvājumus un cenas. Taču neuzskati šo kalkulatoru par brīnumlīdzekli – KASKO ir gana atbildīgs pirkums, tāpēc neskaidrību gadījumā sazinies ar brokeri, kurš izskaidros visu par attiecīgajiem piedāvājumiem, ievērojami atvieglojot piemērotākās polises iegādi!

Pasargā sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem – izlasi līgumu!

Foto: Shutterstock.com

Laiks, kad veiksmīgu darījumu apstiprināja ar draudzīgu rokasspiedienu, ir beidzies, un mūsdienu pasaulē valda līgumi. Tāpēc, lai pēc KASKO iegādes Tevi nepiemeklētu pēkšņi pārsteigumi, rūpīgi iepazīsties ar konkrēto apdrošinātāju līgumiem. Jā, iespējams, ka tā nav aizraujošākā literatūra pasaulē, taču Tu droši vien nevēlies, lai brīdī, kad dodies pēc atlīdzības, uzzini, ka kāds no līguma punktiem paredz, ka Tavā situācijā atlīdzība nepienākas. Lai tā nenotiktu, izlasi visu līgumu, īpašu uzmanību pievēršot šādiem punktiem:
● Pret kādiem riskiem konkrētā KASKO apdrošināšana pasargā;
● Kādās situācijās atlīdzības apjoms var tikt samazināts vai atteikts pilnībā;
● Pašriska apjomam – tas nosaka, cik liela naudas summa par automašīnas remontu būs jāmaksā pašam. Uzmanību pievērs arī pašriska apmaksas kārtībai;
● Polises darbības teritorijai – ja ar savu transportlīdzekli mēdz pārvietoties ārpus Latvijas robežām, pievērs uzmanību tam, kuru valstu teritorijā KASKO polise darbosies;
● Kā tiek izskatīti strīdi un nesaskaņas;
● Kā tiek veikta remontdarbnīcas izvēle un samaksa par remonta izmaksām – daļa apdrošinātāju remontdarbnīcu pieprasa saskaņot, kā arī neizsniedz naudu, bet gan apmaksā remontu;
● Vai par polisi izdevīgāk maksāt uzreiz – iegādājoties KASKO, vari maksāt par visu gadu uzreiz vai maksājumu dalīt (piemēram, maksājot reizi pusgadā vai ceturksnī). Bieži vien, dalot maksājumu, kopējā gada cena būs augstāka, tāpēc izdevīgāk tomēr ir iekrāt un pirkt KASKO vienā maksājumā;
● Cik ilgā laikā posmā saņemsi apdrošināšanas atlīdzību.
Savukārt, ja kāds no līgumā esošajiem nosacījumiem Tev arī pēc trešās pārlasīšanas reizes joprojām ir neskaidrs, noteikti sazinies ar savu brokeri, lai pārliecinātos, kas ar to domāts.

IIZI – apdrošināšanas brokeris ar pieredzi

Meklējot to īsto un vienīgo KASKO polisi, kas vislabāk derēs tieši Tavām vajadzībām, ir svarīgi saprast, kur to iespējams atrast. Viena no opcijām – apdrošināšanas brokeris IIZI. Šeit atrodamas ne tikai KASKO un OCTA polises, bet arī virkne citu apdrošināšanas pakalpojumu, turklāt – gan no Latvijā zināmiem un uzticību iemantojušiem apdrošinātājiem, gan pasaulē vadošajiem apdrošinātājiem, piemēram, AIG vai Lloyd’s of London. Ienāc mājas lapā un uzzini vairāk!

Ieteiktie raksti

loading...