Dzīvs Šreks: Holivudas personāža prototips bijis reāls cilvēks ar krievu saknēm. FOTO - Topraksti.lv
IzklaideKino

Dzīvs Šreks: Holivudas personāža prototips bijis reāls cilvēks ar krievu saknēm. FOTO

Multfilma “Šreks” pirmo reizi parādījās uz ekrāniem 2001. gadā. Tā stāsta par zaļo cilvēkēdāju Šreku, kas dzīvo pasaku karaļvalsts purvā. Saskaņā ar sižetu, viņš ir spītīgs un nīgrs, bet Šreka iekšienē patiesībā sitas laba sirds, kam teorētiski būtu jāpieder cilvēkam. Un tad briesmonim tiek dota iespēja reinkarnēties. Bet gandrīz neviens nezina, ka aiz šī tēla slēpjas reāla cilvēka stāsts- sarežģīts un skumjš, bet tajā pašā laikā pārsteidzošs.

Viņa vārds bija Moriss Taijs. Moriss ir dzimis Urālos pārkrievojušos franču ģimenē 1903. gadā. Bērnībā Taijs bija parasts zēns, bet pusaudža gados viņam atklāja retu slimību – akromegāliju. Šīs slimības dēļ viņa ekstremitātes izauga daudz lielākas un biezākas, viņa seja kļuva rupja un robusta. Reiz māte sauca Morisu par eņģeli, vēlāk viņam šis vārds kļuva par segvārdu – “Eņģelis”.

Pēc revolūcijas Moriss un viņas māte bija spiesti bēgt uz Franciju, Reimsu. Tēvu nogalināja boļševiki. Jaunais vīrietis sapņoja kļūt par advokātu, bet viņa atbaidošais izskats un asā balss nepaļāva viņa sapnim piepildīties. Studijas tiesību zinātņu fakultātē nācās pamest tā arī nepabeidzot!

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...