21 gadu vecs puisis dzīvo 160 gadus veca vīrieša ķermenī, jo viņš noveco 8 reizes ātrāk nekā vidusmēra cilvēks. FOTO - Topraksti.lv
NotikumiPasaulē

21 gadu vecs puisis dzīvo 160 gadus veca vīrieša ķermenī, jo viņš noveco 8 reizes ātrāk nekā vidusmēra cilvēks. FOTO

Rūpešs Kumars no Hanumangandžas (Indija) ir tikai 21 gadu vecs, bet viņš izskatās kā 160 gadus vecs vīrietis. Viņa novecošanās ir astoņas reizes ātrāka nekā vidusmēra cilvēkam retas slimības dēļ. Viņa parādīšanās atklātībā izraisīja tādu ažiotāžu, ka viņa vecākiem pat piedāvāja pārdot Rūpešu cirkam.

Tā ir reta slimība, kas pazīstama kā Hatčinsona-Gilforda progērija. Tā skar tikai vienu cilvēku no astoņiem miljoniem, un Kumars ir vecākais no tiem.

“Bendžamina Batona neticamais stāsts”- stāsts par kādu vīrieti, kurš bija dzimis ar veca vīra ķermeni. Rūpešam slimības simptomi sāka parādīties agrā bērnībā. Viņa tēvs Ramapati, laukstrādnieks, sacīja: “Tas sākās ar galvassāpēm un sāpēm vēderā, kad Rūpešs vēl bija ļoti mazs. Mēs parādījām viņu vairākiem ārstiem, bet neviens no tiem nevarēja noteikt diagnozi. Viņi izrakstīja pāris pretsāpju līdzekļus un nosūtīja mūs mājās.”

Tiklīdz Rūpešs paaugās, viņa vecāki sāka pamanīt dīvainas izmaiņas, kas notika ar viņa ķermeni un izskatu. “Laika gaitā mana dēla galva kļuva nesamērīgi liela, un viņš sāka strauji zaudēt svaru,” saka tēvs.

Aptuveni pirms pieciem gadiem pāris cilvēki ieradās viņu ciemā, lai it kā palīdzētu Rūpešam.

Es domāju, ka tie bija labi cilvēki, kuri vēlas palīdzēt ar mana dēla ārstēšanu. Bet es biju šokā, kad viņi teica, ka viņi vēlas iegādāties viņu un izrādīt cirka!” sašutumu pauž Rūpeša tēvs. “Viņi piedāvāja mums 300,000 rūpijas (vairāk nekā 4500 dolāru). Es pieklājīgi lūdzu viņus aiziet. Es nekad nebūtu devis viņiem savu bērnu, pat tad, ja man tiktu piedāvāti 10 miljoni rūpiju (apmēram 155,000 dolāru).”

Rūpeša māte Šanti Devi arī pauž sašutumu: “Kā viņi uzdrošinās mums to piedāvāt? Tas ir vienkārši necilvēcīgi!”

Diemžēl, Hatčinsona-Gilforda progērija ir neārstējama, bet Rūpešam izdevās pārvarēt visas ārstu prognozes, kad viņš pārkāpa 20 gadu vecuma slieksni. Viņa ārsts Jungatars Pandejs saka: “Viņš ir slims ar progēriju, kurai joprojām nepastāv nekādas zāles.”

Lielākā daļa cilvēku ar progēriju reti dzīvo vairāk nekā 13-15 gadus, bet dažos gadījumos, kā tas ir ar Rūpešu, šie cilvēki var nodzīvot līdz 21 gadam” saka ārsts.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.