Krievijas varasiestādes mēģina pusaudžu sarīkotu slaktiņu Permā uzdot par "parastu pusaudžu vicināšanos ar nažiem". FOTO - Topraksti.lv
NotikumiPasaulē

Krievijas varasiestādes mēģina pusaudžu sarīkotu slaktiņu Permā uzdot par “parastu pusaudžu vicināšanos ar nažiem”. FOTO

Arvien biežāk tiek ziņots par bruņotiem uzbrukumiem skolās. Skolēni skolā ierodas ar ieročiem un organizē kaujas, kuras reti beidzas labvēlīgi.

Šī problēma ieguva ļoti nopietnu stāvokli 1999. gadā pēc masu slepkavības Kolumbainas skolā. Tad divi vecāko klašu audzēkņi ar šaujamieročiem ievainoja 37 cilvēkus, no kuriem 13 gāja bojā, un pēc tam nošāvās paši. Līdzīgi stāsti tika piedzīvoti arī vēlāk, bet šis kļuva par slavenāko un rezonējošāko.

Tieši 1999. gada notikumi iedvesmojuši Ļevu Bidžakovu un Aleksandru Buslidzi, kuri 15. janvāra rītā sarīkoja masu slaktiņu Permas pilsētas 127. skolā. Tā rezultātā tika ievainoti 15 cilvēki, tostarp paši uzbrucēji.

Puišu motīvs vēl nav zināms. Saskaņā ar vienu versiju, viņi tika aizskarti Jaungada sveicienā kādā no sabiedriskām vietām un nolēma organizēt īstu atriebību. Bet šis motīvs nešķiet ticams.

Saskaņā ar informāciju no dažādiem plašsaziņas līdzekļiem, Ļevs bija ļoti problemātisks puisis, noslēpumains un nekomunikabls. Viņš varēja piedzēries apmeklēt nodarbības un pat tika izraidīts no skolas narkotiku problēmu dēļ. Arī viņa draugi apgalvo, ka viņš bijis sapinies ar nelabvēlīgu kompāniju. Ir arī vērts pieminēt, ka Bidžakovs ir reģistrēts psihoneiroloģiskā dispansera uzskaitē.

Tāpat ir zināms, ka viņš bija aizrāvies ar Kolumbainas slaktiņa tematiku. Par to liecina viņa lapas sociālajos tīklos. Puiša paziņas atklāj, ka viņš bieži teicis, ka vēlas kaut ko līdzīgu atkārtot savā skolā, bet neviens viņam neticēja.

Pusaudži devās uz auditoriju, kur notika ceturtās klases darbmācības nodarbība, izvilka nažus un uzbruka bērniem. Viņus mēģināja apturēt skolotāja, bet saņēma sitienu pa kaklu. Jaunākās ziņas vēsta, ka viņa ir dzīva un pat atguvusi samaņu.

“Pēkšņi pie mums ielauzās divi vecāko klašu skolēni, ģērbušies melnās drēbēs, viens tuvojās skolotājai un sāka durstīt viņu ar nazi. Mēs bijām nobijušies, sākām kliegt “Palīgā!” un atkāpāmies pie loga. Otrs skolēns stāvēja durvīs un neļāva mums iziet. Kad mēs viņam tuvojāmies, viņš izvilka nazi. Kad mēs bēgām prom, pirmais sāka mums durt ar nazi” teica kāds no ievainotajiem zēniem.

Kad Bidžakovs un Buslidze pārmetās uz skolotāju, bērni varēja izbēgt no klases. Daļa aizbēga uz citām klasēm, bet pārējie steidzās uz iepirkšanās centru, kas atrodas netālu no skolas.

Bērni aizbēga visos virzienos no skolas, daži no viņiem bija asinīs. Mūsu darbinieki pirms ārstu ierašanās nodrošināja pirmās palīdzības sniegšanu skolēniem” teica tirdzniecības centra ģenerāldirektors Andrejs Kozejevs.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.