Ķīlnieku krīze un sprādzieni tirdzniecības centrā "Mols"! Pretterorisma mācībās "Hermejs 2017" - Topraksti.lv
BildesLatvijā

Ķīlnieku krīze un sprādzieni tirdzniecības centrā “Mols”! Pretterorisma mācībās “Hermejs 2017”

Tirdzniecības centrā “Mols” vērienīgās pretterorisma mācībās “Hermejs 2017” izspēlēta ķīlnieku krīze un tajās piedalījušās valsts dienestu specvienības, žurnālistiem pastāstīja Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus, vēsta lat.mixnews.lv.

Mācībās, kas noslēdzās piektdienas rītā, piedalījās Drošības policijas (DP), Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, kā arī “Mols” pārstāvji. Atbalstu mācību norisei sniedza arī Rīgas Pašvaldības policija. Kopumā mācībās piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki un tās notika aptuveni septiņas stundas.

Tāpat mācībās piedalījās valstī esošās specvienības – Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega”, Speciālo uzdevumu bataljons, Valsts robežsardzi pārstāvēja helikopters specvienība “Sigma”, savukārt NBS pārstāvēja Speciālo uzdevumu vienība.

Mācību scenārijs paredzēja, ka īsi pirms veikala slēgšanas tā telpās noticis sprādziens un veikts teroristu uzbrukums izmantojot šaujamieročus, kā rezultātā ir cietušie un izveidojusies ķīlnieku krīze. Ķīlnieku lomā iejutās Valsts policijas koledžas kadeti.

“Mols” izvēlēts tāpēc, ka lielveikals atrodas pilsētas centrā un no infrastruktūras viedokļa tas ir sarežģītāks nekā citi objekti. Ņemot vērā terorisma tendences Eiropā DP bija sarežģījusi mācību scenāriju un izspēlēja atsevišķus elementus pilsētvidē, kas nozīmēja citviet pilsētā pārbaudīt dienestu spēju atrast un neitralizēt personas, kuras saistītas ar terorakta organizēšanu. Šie līdzinātāji tika neitralizēti Zaķusalā.

“Mācību laikā teorētiski bojāgājušas pāris personas, taču bija nedaudz cietušie, tomēr cietušo skaits nav noteicošais, lai mēs pārbaudītu pretterorisma sistēmas elementus. Šīs nebija tās mācības, kurās dienestus testēt ar lielu skaitu cietušo,” uzsvēra Cinkus. Cinkus gan neatklāja vai saskaņā ar scenāriju teroristi bijuši vietējie vai ārzemnieki.

Mācības tāpat kā jebkura pretterorisma operācija sastāv no vairākām fāzēm, sākot ar dienestu apziņošanu un beidzot ar ķīlnieku atbrīvošanu un izmeklēšanas darbībām.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk un skatītos bildes!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

1 thought on “Ķīlnieku krīze un sprādzieni tirdzniecības centrā “Mols”! Pretterorisma mācībās “Hermejs 2017””

  1. Atpakaļ ziņojums: Melanie Glastrong

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.