Latvijas Valsts meži ziedo 20 000 eiro Baibas Barones ārstēšanai - Page 2 of 2 - Topraksti.lv
Latvijā

Latvijas Valsts meži ziedo 20 000 eiro Baibas Barones ārstēšanai

Vienlaikus nemainīgs paliks pārējais ziedojuma apmēra sadalījums, kas iepriekš izraisīja atsevišķu sporta organizāciju iebildumus, kā dēļ savukārt tika atlikta galējā lēmuma pieņemšana Ministru kabineta pagājušās nedēļas sēdē.

Tādējādi saskaņā ar LVM ziedošanas stratēģiju šā gada ziedojumu plānots sadalīt šādi – sporta attīstības veicināšanai atvēlēs divus miljonus eiro, tostarp Latvijas Automobiļu federācijai 200 000 eiro, kultūras un mākslas attīstības veicināšanai – 600 000 eiro, sociālās palīdzības veicināšanai – 620 000 eiro, tajā skaitā Austrumu slimnīcas fondam 20 000 eiro, bet izglītības un zinātnes attīstības veicināšanai – 800 000 eiro.

Kā ziņots, valdība pagājušajā nedēļā atlika lēmuma pieņemšanu par LVM ziedojumu četru miljonu eiro apmērā, jo iesaistītās puses nespēja vienoties par ziedojuma sadalījumu sporta nozarei. Vairākas sporta organizācijas vēstulē valdībai izteica neizpratni par 200 000 eiro novirzīšanu Automobiļu federācijai, jo tādējādi viens sporta veids tiekot pretstatīts citiem vairāk nekā 80 sporta veidiem, paraolimpiskajam sportam, jaunatnes un tautas sporta pasākumiem.

ZM informatīvajā ziņojumā teikts, ka pēc saimnieciskās darbības rezultātu izvērtēšanas 2016.gada pirmajā pusgadā LVM prognozētā peļņa šogad varētu būt apmēram 41 miljons eiro. Ievērojot to, ka LVM spēj izpildīt dividenžu maksājumu valsts budžetam par 2016.gadu 35,195 miljonu eiro apmērā, uzņēmuma valde rosinājusi sociālās atbildības programmai novirzīt apmēram 9% no 2016.gada peļņas.

ZM ziedošanas procesā iesaista Latvijas Nacionālo sporta padomi un partnerus – attiecīgo jomu nevalstiskās organizācijas un nodibinājumus – Latvijas Automobiļu federāciju, nodibinājumu “Valsts kultūrkapitāla fonds”, nodibinājumu “Fonds “Ziedot””, nodibinājumu “Latvijas Bērnu fonds”, biedrību “Latvijas Samariešu apvienība” un Meža attīstības fondu ar sadarbības partneriem, saskaņojot mērķprogrammas, kas atbilst LVM ziedošanas stratēģijai.

ZM pārstāvji arī atzīmē, ka pirms ziedojuma sadales tiek nodrošināta iespējami plaša sabiedrības informēšana par atbalsta piešķiršanas principiem un ziedojumu projektu vērtēšanas kritērijiem, tādējādi nodrošinot visiem sabiedrības locekļiem iespēju pretendēt uz ziedojuma saņemšanu.

AVOTS: lat.mixnews.lv

Iepriekšējā lapa 1 2

Ieteiktie raksti

loading...