VIDEO: Par karošanu ''Daesh'' rindās Brocēniekam piespriež 10 gadus cietumā! Lūk, kādus vārdus pēc sprieduma viņš veltīja... - Topraksti.lv
Latvijā

VIDEO: Par karošanu ”Daesh” rindās Brocēniekam piespriež 10 gadus cietumā! Lūk, kādus vārdus pēc sprieduma viņš veltīja…

Par karošanu “Islāma valsts” rindās apsūdzētajam Mārtiņam Grīnbergam Rīgas apgabaltiesa šodien piesprieda 10 gadus un trīs mēnešus ilgu ieslodzījumu.

Ar šo spriedumu tika atcelts pirmās instances spriedums ar kuru Grīnbergs tika attaisnots par piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai kara noziegumos.

Pēc sprieduma nolasīšanas Mārtiņš Grīnbergs pauda, ka neuzskata šo spriedumu par godīgu, skaļi proklamējot, ka tiesas spriedums ir valsts korumpētības pazīme un ka “īstie teroristi ir valsts”.

Jau ziņots, ka Grīnbergs savā pēdējā vārdā paziņoja, ka vairs netic islāmam un tā vietā ir pievērsies kristietībai.

Jaunietis intervijā Latvijas Televīzijai apgalvojis, ka uz Sīriju devies, jo viņu aizrāvusi islāma kalifāta ideja un viņš “meklējis patiesību”. Jaunietis esot domājis iesaistīties islāma valsts veidošanā kā civilists, nepiedaloties karadarbībā, viņš esot vēlējies palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem. Jaunietis apgalvojis, ka, vēl Latvijā esot, neesot apjautis teroristu nežēlību, lai arī tā plaši tika aprakstīta masu medijos.

Par savu naudu jaunietis aizbraucis uz Turciju, no turienes pārieta Sīrijas robeža un nonākts pie kāda “Daesh” grupējuma, kur viņam atņemti dokumenti un visas mantas. Tad viņu sākuši apmācīt karadarbībai, no kā izvairīties neesot bijis iespējams. Tobrīd jaunietis sapratis, ka tas nav gluži tas, ko viņš vēlas darīt Sīrijā, tāpēc sācis meklēt iespējas nokļūt atpakaļ Latvijā. Tas esot bijis ļoti sarežģīti, un šo mēģinājumu gaitā viņu Rakā noķēruši “Daesh” cilvēki un ielikuši cietumā, kur viņš pavadījis piecus mēnešus. Pēc jaunieša teiktā, cietumā esot tūkstošiem cilvēku, kuri sapratuši “Daesh” ideoloģijas ekstrēmo dabu un grib tikt prom no islāma valsts, taču neatrod šādas iespējas.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk un skatītos video!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.