Pētījumu rezultātā ticību Dievam piedāvāts atzīt par psihisku saslimšanu - Topraksti.lv
Pasaulē

Pētījumu rezultātā ticību Dievam piedāvāts atzīt par psihisku saslimšanu

woman-church

Amerikas psihologu asociācijas eksperti piedāvājuši ticību Dievam uzskatīt par psihisku saslimšanu. Šāds secinājums izdarīts pēc piecus gadus ilgušiem pētījumiem.

Vairākus gadus amerikāņu psihologi rūpīgi novēroja ļoti reliģiozus cilvēkus, kuri tic augstāka spēka eksistencei un šī spēka ietekmei uz cilvēka spēju pieņemt apzinātus lēmumus. Pētnieki secinājuši, ka ticība Dievam ir psihiskas saslimšanas paveids.

Novērojumi parādījuši, ka reliģiski cilvēki bieži cieš arī no paranojas, satraukuma, emocionālas nestabilitātes un halucinācijām. Pētījuma laikā noskaidrojies, ka reliģiozi cilvēki, kuriem ir slikta veselība, Dievu uzskata par cietsirdīgu, savukārt tie, kas dēvējuši Dievu par labu, parasti nav cietuši no slimībām.

Ilustrējot savus secinājumus, psiholoģijas profesors doktors Lilians Endrjūzs kā piemēru min Jehovas lieciniekus, kuri atsakās no dzīvību glābjošas asins pārliešanas jebkādos apstākļos un tā vietā izvēlas mirt. Pēc profesora domām, tādus cilvēkus jāatzīst par psihiski nestabiliem, liedzot viņiem pieņemt lēmumus par viņu ārstēšanu.

Ja šis priekšlikums tik ieviests dzīvē, ārstiem būs iespēja piespiedu kārtā ārstēt reliģiskus fanātiķus, kas noraida tos vai citus terapijas veidus garīgu apsvērumu dēļ.

Par psihiskas slimības pazīmi vai realitātes sajūtas zaudēšanu profesors uzskata arī ticīgo apgalvojumus par pašizārstēšanās spējām un spējām tieši sazināties ar Dievu.

Ieteiktie raksti

loading...

1 thought on “Pētījumu rezultātā ticību Dievam piedāvāts atzīt par psihisku saslimšanu”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.