Trīnīši piedzima ar retu slimību, kuras dēļ viņiem nācās valkāt šīs ķiveres

Iedomājieties: jūs gatavojaties kļūt par vecākiem pirmo reizi un gaidāt pasaulē ierodamies vairākus bērnus. Ejam tālāk– dzemdības sākas 5 nedēļas pirms laika, un tad kļūst zināms par briesmīgu iedzimtu slimību…

Šis scenārijs rada neticamu stresu, ja ne milzīgas bailes. Tomēr, tā bija realitāte Emijai un Maikam Hovardiem. 2016.gada 22. oktobri pārim piedzima Hanters, Džeksons un Kadens- piecas nedēļas pirms gaidāmā bērniņu piedzimšanas datuma. Jau pirmajās zīdaiņu dzīves dienās kļuva skaidrs, ka ar viņiem kaut kas nav kārtībā.

“Var teikt, ka viņu galvas bija nedaudz deformētas” saka Emija Fox5 žurnālistiem Ņujorkā. “Bet mēs nezinājām, ka visi trīs no tiem ir slimi, līdz tiem veica datortomogrāfijas skenēšanu.

Kraniostenoze– rets iedzimts defekts, kad priekšlaicīgi aizaug viena vai vairākas galvaskausa šuves. Jūs zināt, ka bērniem ir divi avotiņi– šie “mīkstie laukumiņi” ļauj mazuļa galvai ietilpt šaurajos dzemdību ceļos. Tie aizaug bērna pirmajos dzīves gados, pielāgojoties smadzeņu augšanai. Kraniostenoze traucē šo procesu.

Nenormālā trīnīšu galvaskausa forma atklāja ārstiem, kas tieši ar viņiem nav kā vajag. Brāļiem Hanteram un Džeksonam bija gara un šaura galva- visbiežāk sastopamais defekta variants. Trešajam brālim Kadenam bija trīsstūrveida piere- tas ir daudz retāks variants.

Par laimi, kraniostenoze ir sastopama visai reti: apmēram vienam no 2500 jaundzimušajiem. Bet kā ar trīņiem?

Ārsts Deivids Česlers, viens no zēnu ķirurgiem, strādājošs Stonibrūkas universitātes slimnīcā, saka: “Mēs pieļaujam, ka varbūtība piedzimt trīņiem ar šādiem defektiem ir ļoti zema- viens gadījums no 500 triljoniem.” Tiesa, neticami?

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Pievienot komentāru