Zvērīgs aukstums: briesmīgā sala dēļ aligatori Amerikas Savienotajās Valstīs iesaluši ledū! VIDEO - Topraksti.lv
NotikumiPasaulēVideo

Zvērīgs aukstums: briesmīgā sala dēļ aligatori Amerikas Savienotajās Valstīs iesaluši ledū! VIDEO

Kaut arī mēs 2018. gada janvāra sākumā tikai sapņojam par sniegu, amerikāņi piedzīvo nepieredzēta sniegputeņa un aukstuma sekas. Spēcīgs sniegputenis paralizējis satiksmi, izraisījis nelaimes gadījumus, prasījis divdesmit dzīvības un radījis zaudējumus ASV ekonomikai. Bet ne tikai cilvēki cieš no dabas katastrofām. Saulainajā Floridā novērota masveida iguānu krišana no kokiem: tās paralizēja aukstums. Ja tā turpināsies, dzīvnieki var nomirt. Bet Ziemeļkarolīnas nacionālajā parkā aligatori burtiski iesaluši ledū. Rezervāta darbiniekiem izdevies iemūžināt šo reto un unikālo fenomenu.

Šis kadrs vairāk līdzinās fragmentam no Holivudas šausmu filmas, bet tā ir realitāte.

Lai gan tam ir grūti ticēt, bet krokodilveidīgie rāpuļi spēj izdzīvot ledainos apstākļos. Eksperti saka, ka ar dzīvniekiem viss ir kārtībā.

Tāpat kā visi aukstasiņu radījumi, aligatori nonāk brumācijas stāvoklī, kas ir līdzīgs ziemas miega stāvoklim. Viņiem pazeminās ķermeņa temperatūra un palēninās vielmaiņa. Dzīvnieka deguns tiek turēts virs ūdens, lai elpotu.

Aplūkojiet  videoklipu, lai uzzinātu vairāk par šo apbrīnojamo parādību. 4 dienu laikā to noskatījušies vairāk kā 470 000 cilvēku.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos video!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...