6 menstruāciju problēmas, kuras jums nekad nevajadzētu ignorēt - Topraksti.lv
SievietēmVeselība

6 menstruāciju problēmas, kuras jums nekad nevajadzētu ignorēt

Menstruālais cikls- svarīga daļa katras sievietes dzīvē. Jums vajadzētu vai nu ieviest kalendāru, vai būt labas atmiņas īpašniecei, lai rūpīgi uzraudzītu, kā tās “lietas” notiek.

Ja menstruāciju trūkumam nav pamatota iemesla, tām vajadzētu norisināties katru mēnesi. Tomēr, ne tikai menstruāciju kavēšanās var būt par iemeslu, lai aizdomātos. Pievērsiet uzmanību 6 pazīmēm, kad jums ir nepieciešams doties pie ārsta.

1. Iztrūkums

Ja Jums nav iestājusies grūtniecība, tad menstruāciju trūkums var norādīt uz hormonālo nelīdzsvarotību, vairogdziedzera darbības traucējumiem, pārmērīgu slodzi, neveiksīgu diētu, stress vai priekšlaicīgu menopauzi.

Menstruāciju iztrūkumam ir slikta ietekme uz gļotādu. Tas var izraisīt patoloģisku šūnu (pirmsvēža) attīstību. Konsultējieties ar savu ārstu, lai noskaidrotu precīzu cēloni!

2. Pēkšņas stipras vai pieaugošas spazmas

Ja Jums rodas spēcīgas sāpes menstruāciju laikā, tas var liecināt par endometriozi. Tas ir stāvoklis, kad šūnas, kas aug dzemdes iekšpusē, sāk augt ārpus dzemdes, izraisot stipras sāpes iegurņa apvidū. Šīs sāpes var rasties arī liekā svara dēļ.

3. Asiņošana ārpus kritiskajām dienām

Vēl viens trauksmes zvans, ko jebkurā gadījumā nedrīkst ignorēt. Tas var nozīmēt, ka Jums ir cista vai dzemdes polipi, fibrozi audzēji, infekcija (piemēram, bakteriālā vaginoze) vai pat vēzis! Jums noteikti vajadzētu apmeklēt ārstu.

4. Pārmērīga un ilgstoša asiņošana (10 dienas vai ilgāk)

Ja jums nepieciešams mainīt higiēnisko paketi 5 reizes dienā, tā ir stipra asiņošana. Tas var liecināt par medicīnisku problēmu (piemēram, fibromu, polipiem vai adenomiozi), kas var izraisīt anēmiju. Labāk nevilkt garumā un sazināties ar savu ārstu!

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.