Gulēt un tievēt: kā dedzināt taukus nakts miega laikā - Topraksti.lv
SievietēmVeselība

Gulēt un tievēt: kā dedzināt taukus nakts miega laikā

Svara samazināšanā, tāpat kā karā, visi līdzekļi ir labi. Protams, mēs nerunājam par īstermiņa diētām, bet gan apzinātu un pakāpenisku sevis mainīšanu uz labo pusi. Ātri, kā jūs zināt, ķer tikai blusas. Bet, papildus uzturam un fiziskām aktivitātēm, ir kāds pilnīgi bezmaksas, patīkams un pieejams veids, kā sadedzināt taukus. Miegā.

Izrādās, ka pareizi nostādīts miega režīms šajā jautājumā var kļūt par patiesu sabiedroto. Vienlaikus, nakts atpūtas stundu trūkums var sabojāt visas pūles zaudēt svaru.

Lieta slēpjas tajā, ka mūsu ķermenis pašatjaunojas miega laikā, ražo augšanas hormonu, kas savukārt stimulē olbaltumvielu sintēzi un kontrolē lipolīzes procesu (tauku dedzināšanu). Nakts laikā augšanas hormona ražošana sasniedz savu apogeju, tādēļ, nepietiekami guļot, mēs paši sev liedzam šo noderīgo procesu.

Pētījumi liecina, ka 4-5 miega stundas diennaktī ir īsākais ceļš uz aptaukošanos (un, pirmkārt, vēdera rajonā). Tas ir saistīts ar novirzēm bada hormona darbībā. Tas izstrādājas nepareizi, nelaikā, tāpēc mēs nejūtam veselīgu piesātinājumu. Bet smadzenēs sāk darboties zonas, kas ir atbildīgas par apetīti un baudu.

Vienkāršāk runājot, ja mēs pietiekami daudz neguļam, mūsu ķermenis cenšas dot mums kaut ko, lai kompensētu nomākto garastāvokli un spēka trūkumu, kas liek mums ēst vairāk un izvēlēties produktus ar pēc iespējas lielāku kaloriju saturu. Pēc bezmiega nakts ķermenis izstrādā milzīgu grelīna (bada hormonu) līmeni un mums ir vilka apetīte.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...