Izkaisītā skleroze- jaunu cilvēku slimība. Kā nepalaist garām pirmos simptomus. - Topraksti.lv
SievietēmVeselība

Izkaisītā skleroze- jaunu cilvēku slimība. Kā nepalaist garām pirmos simptomus.

Pirmās izkaisītās sklerozes pazīmes var parādīties no 20 līdz 40 gadu vecumā. Šī slimība bieži tiek sajaukta ar atmiņas traucējumiem, ko izraisa miegainība un pārgurums, bet ar atmiņas problēmām šai slimībai nav nekāda sakara.

Galvenās slimības izpausmes ir traucējumi kustību aparātā, kas pat var novest pie ratiņkrēsla. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, multiplā skleroze skar vairāk nekā 2 miljonus cilvēku. Un tikai daži cilvēki zina, kā šo slimību pamanīt.

Kas ir multiplā skleroze?

Tā ir hroniska slimība, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu. Pie multiplās sklerozes, galvas un muguras smadzenēs veidojas iekaisuma perēkļi, kuru dēļ iet bojā nervu šūnas. Un tas noved pie līdzsvara un koordinācijas traucējumiem, apgrūtinātas pārvietošanās, redzes traucējumiem, noguruma un tirpšanas ekstremitātēs.

Kā atpazīt agrīnos simptomus?

Bieži reiboņi, galvassāpes, redzes dubultošanās, nogurums, tirpšana plaukstās vai pēdās, izmaiņas gaitā- šie ir pirmie multiplās sklerozes simptomi. Parasti šiem simptomiem nepievērš pietiekamu uzmanību, saistot tos ar vitamīnu trūkumu, stresu, nogurumu un jutību uz laika apstākļiem, tāpēc nodarbojas ar pašārstēšanos un atliek vizīti pie ārsta.

Tomēr, ja laikus nav uzstādīta diagnoze un uzsākta ārstēšana, tad, galu galā, jūs zaudējat spēju strādāt, pašam par sevi parūpēties, un nākotnē varat nonākt ratiņkrēslā.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...