Kas slēpjas aiz bērna lūguma padzerties pirms miega - Topraksti.lv
AttiecībasSievietēm

Kas slēpjas aiz bērna lūguma padzerties pirms miega

Ja jums ir bērni, tad viņi pirms gulētiešanas noteikti lūdz jums dažādas lietas. Visbiežāk bērns lūdz ūdeni, jo viņš patiešām vēlas dzert. Daudzus vecākus tas padara trakus, taču ir reāls iemesls, kāpēc jums nekad nevajadzētu liegt bērnam šo vēlmi.

Tu noliec viņu gultiņā, izlasi pasaku un grasies aiziet, bet tad bērns lūdz tev atnest ūdeni padzerties. Jūs domājat, ka viņš ir izslāpis, bet, kad jūs atnesat ūdeni, viņš iedzer tikai vienu malku, un tas ir viss. Ko šis lūgums nozīmē patiesībā?

Daži vecāki domā, ka šī ir viltīga manipulācija, lai pievērstu uzmanību vai parādītu ietekmi. Bet bērni nespēj izdarīt šādas sarežģītas manipulācijas, izdomājot visu iepriekš. Tas nozīmē, ka viņi šādi nemēģina pārbaudīt jūsu pacietību.

Vēl ir pieņēmums, ka tas ir mēģinājums aizturēt pieaugušo ilgāk. Bet padomājiet paši, cik daudz laika vajag, lai iedzertu malku ūdens? Teorija sabrūk acu priekšā.

Visticamāk, šis vienkāršais, bet tāds lūgums nelaikā, vispār nav tas, kas šķiet. Bērnam ir ļoti svarīgi zināt, ka vecāki vienmēr līdzās, neatkarīgi no tā, kas notiek. Viņš vēlas pārliecināties, ka, ja kaut kas notiks naktī, tu būsi blakus un nāksi glābt. Šī ir diezgan saprotama vēlme – justies droši.

Tāpēc šeit nav runa par pacietību, bet rūpēm un aizsardzību. Bērns vēlas zināt, ka viņš tev var uzticēties pilnībā. Un ir nepieciešams, lai bērns būtu par to pārliecināts.

Saprotams, ka pēc smagas dienas jūs vēlaties, lai bērns pēc iespējas ātrāk aizmigtu, un šādi sīki pieprasījumi var izraisīt kairinājumu. Bet jums, kā gudram un gādīgam vecākam, ir jāizrāda pacietība un jāpilda šis nelielais uzdevums. Bērnam ir jāsaprot – tā ir laimes un harmonisku attiecību atslēga nākotnei.

Nedusmojieties uz bērnu. Tās manipulācijas ar jums un vēlēšanās pārbaudīt jūsu pacietību. Ūdens ir tikai attaisnojums. Aiz šī lūguma ir paslēpta emocionālā atbalsta nepieciešamība. Parādiet mazliet maiguma, noskūpstiet bērnu uz nakti, apskaujiet viņu un pasakiet dažus sirsnīgus, patīkamus vārdus. Nelielas mīlestības izpausmes neprasīs no jums daudz pūļu un laika, bet bērnam tiks parādīts, cik viņš jums ir svarīgs. Mīlestību un izpratni starp jums!

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: takprosto.cc

Ieteiktie raksti

loading...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.