Mammām un tētiem: 15 lietas, kas pusaudžiem jādara pašiem! - Topraksti.lv
AttiecībasSievietēm

Mammām un tētiem: 15 lietas, kas pusaudžiem jādara pašiem!

Pakāpeniska pienākumu un atbildības pārnešana uz pieaugošajiem pērniem ne vien vienkārši atvieglo vecāku dzīvi, bet ir arī sevišķi noderīgi viņiem pašiem. Apgūstot jaunas prasmes un patstāvīgi tās pielietojot praksē pusaudzis paaugstina pašnovērtējumu un ir gatavs pieauguša cilvēka vecumam.

Bet neatkarības apmācība nedrīkst sākties 14 gadu vecumā! Jau trīs gadu vecumā bērns var pats apģērbties bērnudārzā, un 9 gadu vecumā viņš ir spējīgs pats sakrāmēt savu somu, dodoties uz nometni. Bet ar pusaudžiem, attiecīgi, prasību ir vēl vairāk!

Lūk, 15 noderīgas prasmes, kuras jūsu bērniem vajadzētu prast pusaudža vecumā.

1. Pamosties pašam

Pirmkārt, tas ir atkarīgs no pareiza režīma un augsta motivācijas. Ja pusaudzis dodas gulēt laikus un ir ieinteresēts gaidāmajā aktivitātē, viņš ilgstošai rīta celšanai nekad netērēs dārgo laiku. Atceries, cik ātri viņš pamodās savā dzimšanas dienā! Noķēri domu?

2. Uzraudzīt personisko higiēnu

Pusaudzim vajadzētu spēt pašam sekot savam ķermenim. Tas ietver: zobu tīrīšanu, ikdienas dušu, matu un citu ķermeņa daļu kopšanu. Turklāt, iemāciet viņam lietot dezodorantu.

3. Rūpes par savu izskatu

Ļaujiet pusaudzim nopirkt pašam savas drēbes, izvēloties tās konkrētam gadījumam. Uz frizētavu viņam arī ir jāiet pašam.

4. Mazgāt savas drēbes

12-14 gadus veci bērni diezgan labi spēj sašķirot netīrās drēbes, sakārtot tās pēc krāsas un netīrības pakāpes, un pēc tam ielādēt to veļas mazgāšanas mašīnā. Pusaudzis var arī mazgāt savu apakšveļu un zeķes ar rokām.

5. Vienkāršas ēdienreizes gatavošana

Iemāciet savam bērnam pagatavot vienkāršus ēdienus. Ļaujiet viņam pagatavot auzu putru brokastīm vai vakariņām pagatavot sviestmaizi un tēju.

6. Uzkopt ne tikai savu istabu, bet visu māju

Uzkopšanas nepieciešamība palīdz vecākiem deleģēt dažus pienākumus savam bērnam. Šāds iespējamais mājas darbs ļauj pusaudzim izdarīt personīgu ieguldījumu ģimenes dzīvē.

7. Veikt skolas uzdevumus

Visi mājasdarbi jāizpilda bez atgādinājuma un pastāvīgas vecāku kontroles. Varbūt jūsu bērns kļūdīsies. Bet tas būs godīgs darbs!

8. Pareizi apieties ar naudu

Vecākiem vajadzētu iemācīt pusaudzim, kā pareizi pārvaldīt kabatas naudu. Šajā vecumā bērnam ir skaidri jāsaprot, ka jebkura summa ir jānopelna. Viņš ir pilnībā jāspēj kontrolēt viņa ienākumus un izdevumus.

9. Uzturēt pieklājīgu sarunu ar pieaugušajiem

Katru dienu pusaudzis saskaras ar daudziem cilvēkiem: skolotājiem skolā, draugu vecākiem, kaimiņiem kāpņu telpā un pārdevējiem veikalos. Šajā vecumā jūsu bērnam jāspēj uzturēt pieklājīgu sarunu ar jebkuru personu.

Taču noteikti izskaidrojiet savam dēlam vai meitai, ka šis noteikums neattiecas uz svešiniekiem, kuri paši uzsāk sarunu. It īpaši, ja pieaugušais nav pazīstams!

10. Uzņemt viesus un izvēlēties dāvanas

Pusaudzim vajadzētu būt iespējai uzņemt draugus savās mājās un pareizi doties viesos. Tas ietver dāvinājuma izvēli (vai pagatavošanu pašam), ņemot vērā saņēmēja individuālās vajadzības.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...

1 thought on “Mammām un tētiem: 15 lietas, kas pusaudžiem jādara pašiem!”

  1. Atpakaļ ziņojums: Tracy Glastrong

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.