8 nopietnas saslimšanas par kurām mūs brīdina mūsu āda! - Topraksti.lv
SievietēmVeselība

8 nopietnas saslimšanas par kurām mūs brīdina mūsu āda!

Veselības problēmas vienmēr ietekmē mūsu izskatu. Un āda to parasti parāda vislabāk. Tāpēc nevajadzētu ignorēt šādus signālus.

Esam apkopojuši visbiežāk sastopamās ādas problēmas, kas rodas organisma darbības traucējumu dēļ.

1. Tumši plankumi uz ādas

Tumši plankumi, kas pēkšņi parādās uz jūsu ādas un gļotādas, var būt virsnieru nepietiekamības pazīmes vai Addisona slimība.

Cilvēki ar šo slimību izjūt muskuļu vājumu, pazūd ēstgriba, tiem ir pazemināts asinsspiediens un ievērojama cukura līmeņa samazināšanās asinīs. Tas viss var apdraudēt dzīvību. Tāpēc pēc pirmajiem simptomiem labāk apmeklēt ārstu.

2. Laukumi bez pigmentācijas

Pārāk gaišus plankumus uz normālās ādas krāsas fona sauc par vitiligo. Tas attīstās, kad imūnsistēma nogalina melanocīta šūnas. Tas noved pie tā, ka āda kļūst balta, jo šūnas vairs neveido pigmentu.
Vitiligo var rasties arī virsnieru nepietiekamības dēļ. Tāpēc labāk ir pieteikt vizīti pie endokrinologa un dermatologa.

3. Izsitumi uz ādas

Jebkādi pēkšņi izsitumi uz ādas liecina, ka kaut kas notiek ar ķermeni. Tā var būt alerģija pret pārtiku, sadzīves ķimikālijām, medikamentiem vai infekcijas slimības, piemēram, vējbakas.
Jebkurā gadījumā labāk konsultēties ar ārstu, jo alerģija var radīt nopietnas sekas, piemēram, Liella sindromu vai Stīvensa-Džonsona sindromu. Vējbakas, īpaši pieaugušajiem, var izraisīt komplikācijas.

4. Tūska

Ja āda katru dienu pietūkst, vērts vērsties pie endokrinologa. Hipertireoze var izraisīt tūsku.
Tas ir stāvoklis, kas rodas, ja ir vairogdziedzera izraisītu hormonu trūkums. Pacienti cieš no sausas ādas, sejas tūskas un smaga ekstremitāšu pietūkuma. Izkrīt mati, parādās nagu lūšana un liekais svars. Ja esat pamanījis šādus simptomus, konsultējieties ar ārstu.

5. Liels skaits jaunu dzimumzīmju

Dzimumzīmītes uz cilvēka ķermeņa parādās daudzu iemeslu dēļ. Bet galvenais no tiem ir iedzimtība. Ja jūsu vecākiem ir daudz dzimumzīmju, jums ir visas iespējas arī tādas iegūt. Papildu cēloņi – pārmērīgs ultravioleto staru daudzums un hormonālā nelīdzsvarotība.

Vairumā gadījumu dzimumzīmes ir nekaitīgas un netraucē cilvēkam. Bet, ja to skaits sāk augt, tās kļūst sāpīgas, maina krāsu vai izmēru, tas ir iemesls, lai konsultētos ar ārstu.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...