Lūk kādēļ musulmaņi un ebreji neēd cūkgaļu! Es vienmēr domāju savādāk... - Topraksti.lv
CitsTehnoloģijasZinātne

Lūk kādēļ musulmaņi un ebreji neēd cūkgaļu! Es vienmēr domāju savādāk…

Daudzus interesē jautājums, kādēļ musulmaņi un ebreji nelieto uzturā cūkgaļu. Liekās, parasts dzīvnieks, kurš dod daudz gaļas. Mēs taču to ēdam un jūtamies lieliski. No daudziem var dzirdēt standarta atbildi: “Reliģija neļauj” vai “Cūka ir netīrs dzīvnieks”. Bet ja atceraties to reliģiju pirmsākumu laikus, tad cilvēki tolaik nebija diži tīrāki par cūkām.

Bet dotajās reliģijās ir arī vēsturisks cūkgaļas lietošanas aizlieguma aspekts. Mūsu redakcija izstāstīs tev, kādēļ musulmaņi un ebreji nedrīkst lietot uzturā cūkgaļu.

Kāpēc musulmaņi neēd cūkgaļu

Tik tiešām, aizliegumu ēst cūkgaļu var atrast arī Korānā:

“No tā, kas dots man atklāsmē, es atrodu par aizliegtu lietot uzturā mirušos, izlietas asinis un cūkas gaļu, kura ir netīra, kā arī neatļautu dzīvnieku gaļu, kuri netika nodurti par Allahu”. Bet kāpēc tieši šis dzīvnieks?

Teritorijās, kurās attīstījās jūdaisms un islāms, bija neticami karsts klimats. Bet cūkgaļa, kā zināms, ir gaļa ar diezgan īsu uzglabāšanas termiņu. Ja ņem vērā to faktu, ka cūka ir visu ēdošs dzīvnieks un var baroties pat no pašas ekskrementiem, tās gaļa satur trihinelozes un parazītus, kuri izplata dažādas slimības. Turklāt, daudzas baktērijas nemirst pat pēc termiskās apstrādes.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...