10 izplatītākie mīti par degvīnu, kuriem mēs akli ticam

Degvīns tiek uzskatīts par Krievijas nacionālo dzērienu. Nevienam nav noslēpums, par tā plašo patēriņu ne tikai šajā valstī. Tik pat daudz ir arī informācija par un ap šo dzērienu, kurai ticam no sirds, taču bieži vien tie izrādās vien mīti.

  1. mīts. Degvīnu izgudroja Mendeļejevs.

1

Izcilajam krievu zinātniekam Mendeļejevam,  pretēji plaši izplatītam uzskatam, nebija nekāda sakara ar degvīnu. Dmitrijs Ivanovičs tiešām pētīja etilspirta un ūdens savienojumus. Tomēr tikai attiecībā uz to fiziskajām īpašībām: īpatnējo svaru un kontrakcijām. Mendeļejevs pats nekad dzēra šņabi, lai gan bija strādājis par apakškomitejas priekšsēdētāju, kas darbojās, lai racionalizētu vājo alkoholisko dzērienu ražošanu un pārdošanu. Starp citu, viņš darbojās tikai ar jautajumiem par akcīzes nodokļiem.

2. mīts. Degvīns tiek dzerts jau kopš senaizmirstiem laikiem.

2

Daudzu prātos nostiprinājies uzskats, ka degvīnu Krievijā dzer kopš Senās Krievzemes laikiem. Nav tiesa. Senāk daudz izplatītāks dzeramais bija vīns. Degvīns lielajā tirgū nonāca vien pirms dažiem gadu desmitiem. Oficiālajam 40 grādu stiprajam dzērienam, kāds tas ir zināms mūsdienās, ir pavisam konkrēts dzimšanas gads- 1895.

3. mīts. Graudu degvīns ir daudz labāks par kartupeļu degvīnu.

3

Modernās spirta ražošanas tehnoloģijas mazina izejvielu nozīmi. Tāpēc kļūst nesvarīgi, vai tiek izmantoti graudi vai kartupeļi. Apstiprinājums tam, ka tas ir vien mīts, ir starptautisku konkursu rezultāti. 2010. gadā par pasaulē labāko degvīnu kļuva angļu, no kartupeļiem ražotais, degvīns.

4. mīts. Dārgāks degvīns ir kvalitatīvāks

4

Spirts, kas tiek izmantots, lai ražotu krievu degvīnu, ir sagatavota pašmāju rūpnīcās, un tas maksā tikai 60 rubļu. No litra etanola var pagatavot apmēram 5 pudeles degvīna. Pārējās sastāvdaļas – ūdens, cukurs, medus, soda – būtiski ietekmēt cenu nevar. Pēc daudzu ekspertu domām, atšķirība starp dārgu un lētu degvīnu nav manāma. Izrādās, ka mēs tikai pārmaksājam par zīmolu, skaistu pudeli un iepakojumu, tas ir, pudeli un etiķeti.

5. mīts. Degvīnu dzer tikai krievi.

5

Šim mītam nav nekādas saistības ar realitāti. Mūsdienās degvīnu gan dzer, gan ražo visā pasaulē. Turklāt rekordi šajās jomās nebūt nepieder krieviem, jo patērētā degvīna daudzuma ziņā viņi ir apsteigti. Pirmkārt, degvīns- labi veidots zīmols, otrkārt, dažkārt tas ir labāks kā citi stiprie alkoholiskie dzērieni. Lietojot mērenās devās kvalitatīvu degvīnu, parasti neseko paģiras. Kā arī tas sader ar jebkuru ēdienu.

6. mīts. Degvīns labi sasilda.

6

Viens no plašāk izplatītajiem mītiem- Krievijā degvīnu izgudroja skarba klimata dēļ. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz saglabāt siltumu aukstā laikā. Tas ir tikai mīts. Jā, nonākot no aukstas ielas siltā telpā un iedzerot degvīnu kļūst siltāk. Alkohola reibumā sirds sāk darboties straujāk un vairāk tiek saražota enerģija. Taču aukstumā degvīnu dzert nav ieteicams, jo savas sildošās īpašības tas zaudē. Ādas kapilāri paplašināsies, veicinot ķermeņa atdzišanu, pat hipotermiju.

7. mīts. Degvīns- niecīgs dzēriens.

7

Parādoties citu stipro dzērienu – viskija, konjaka, tekilas, ruma- pudelēm veikalu plauktos, degvīna vērtība pircēju acīs nemazinājās. Kopš seniem laikiem degvīns tiek uzskatīts ne tikai par tīru, bet arī cēlu dzērienu. Vēl viena lieta, kas jāievēro to dzerot. Ievērojiet mērenību! Degvīns sader arī ar taukainiem un pikantiem silajiem ēdieniem, it sevišķi krievu virtuvi, un visu veidu aukstajām uzkodām. Metiet pie malas nepareizo uzskatu, ka degvīns jāizdzer vienā malkā- tas ir slikts ieradums. Ieteicamā porcija un dzēriena raksturs, nenozīmē, ka to nevar dzert maziem malkiem.

8. mīts. Degvīns nogalina mikrobus

8

Ļoti izplatīts mīts, ko nepieciešams kliedēt. Patiešām, degvīns notīra un dezinficē ķermeni, tašu kopā ar kaitīgajiem mikrobiem tiek nogalināti arī labie, vajadzīgie mikroorganismi. Cilvēka ķermenis zaudē aizsargspējas tāpēc tiek pakļauts dažādu infekciju riskam.

9. mīts. Degvīns noņem stresu.

9

Nesaprotamu iemeslu dēļ tiek uzskatīts, ka alkohols mazina stresu. Tomēr praksē pierādīts, ka degvīns ir diezgan efektīvs antidepresants. Aptuveni 20-30 mililitri četrdesmitgrādīgā dzēriena patiešām palīdz mazināt emocionālo un fizisko stresu. Tomēr, ir svarīgi nepārspīlēt, ko alkohola alkohola ir ļoti viegli izdarīt, jo zūd spēja kritiski izvērtēt savu rīcību. Tādējādi, cenšoties apslāpēt ikdienas stresu ar degvīnu, cilvēks riskē kļūt par alkoholisma upuri. Šī slimība ir ļoti mānīgs, un tas nav tik vienkārši, kā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena.
Hronisku nogurumu un stresu labāk likvidēt ar citām metodēm. Iekļaujiet savā uzturā vairāk dārzeņus un augļus, staigājiet svaigā gaisā, spēlējiet sporta spēles, pavadiet laiku kopā ar ģimeni un draugiem, un smaidiet biežāk. Labs garastāvoklis garantēts.

10. mīts. Degvīns palīdz cīnīties ar bezmiegu.

10

Daudzi kļudaini uzskata, ka izdzerta glāze kliedēs bezmiegu. Nebūt ne. Tas atkarīgs no lietotāja individuālajām īpašībām. Kādam patiešām var uznākt miegs, bet kādam- gluži pretēji- enerģijas pieplūdums. Turklāt, pat, ja iemigsiet, tas negarantēs kvalitatīvu atpūtu, jo alkohols veicina dehidratāciju, kas nav veselīga miega rādītājs.

©TOPRAKSTI.LV / FOTO: 4TOLOLO.RU

COMMENTS

  • <cite class="fn">Normunds Janne-Janovs</cite>

    Par to 1895 gadu gan nevaru piekrist, jo degvīns tiek pieminēts jau rakstos par Ziemeļu kara laikiem.

Pievienot komentāru