Viss dzīvnieka kuņģis bija pilns ar atkritumu maisi un plēvēm! Tas ir tas, kas noveda pie līdz nāvei. Lai gan zinātnieki bija vīlušies, viņi nebija pārsteigti: plastmasas nonākšana pasaules okeānos katru dienu nogalina daudz jūras dzīvnieku, tostarp vaļus, delfīnus un bruņurupučus. Nokļūstot barības vadā, plastmasa aizsprosto un bloķē kuņģa darbību, lēnām izraisa dzīvnieka nāvi, sāpīgi nomirstot no bada un toksiskām vielām.
Pēc Karolīnas universitātes, kas atrodas Losandželosā, datiem, katru gadu pasaules okeānos nonāk apmēram 20 miljoni tonnu plastmasas! Lielākā daļa no tās sadalās dažu simtu gadu laikā. Pat bioplastmasa ir toksiska dzīvniekiem un var izraisīt nāvi.
Tas ir vēl viens atgādinājums par to, cik bezatbildīgi mēs izturamies pret dabu un vidi, savā augstprātībā aizmirstot, ka mēs joprojām esam daļa no tās!
©TOPRAKSTI.LV / FOTO: marketium.ru
ja to visu zina un zinātne atklājusi – tad kāpēc joprojam ražo un dod pasaulē izmantot plastmasas iepirkumu maisinus,iesaiņo daudzas drēbes,lietas utt.??? lai pasaules gudrie prāti izdomā citus iesaiņojumu veidu! tādus kas ātri šķīst,veikalos neliek plastmasas bet audumu maisiņus jo tos izmantos vēl un vēl. bet ik gadu skandina ka nav labi plastmasas pudeles,maisiņi bet razo,pardod,lieto…