8. «Big-Bena» nosaukuma radīšanās
Daudzi kļūdaini sauc torni pie Vestminsteras pils par Big-Benu, lai gan šis nosaukums ir attiecināms tikai pie torņa zvana. Kopš 2012. gada zvanu torni sauc par Elizabetes torni, par godu britu karalienei.
Konkrēti nav zināms, kā dēļ zvanam tika dots šāds nosaukums. Vai nu par godu zvana izgatavošanas procesa vadītājam, vai nu par godu Bendžaminam Kauntam – bokserim un čempionam īpaši smagajā svarā.
9. Tilta «Zelta vārti» krāsa
«Zelta vārtu» tilta būvēšanu ilgi nevarēja saskaņot ar ASV jūras kara floti. Tad, kad atļauja būvēt bija iegūta, karaspēks pieprasīja, lai tilts tiktu krāsots svītrainā melni – dzeltenā krāsā, lai to varētu labi redzēt miglā.
Arhitekts nodomāja, kā piedienīgāk būs nokrāsots tiltu tumši oranžā krāsā. Pateicoties šādam risinājumam tilts būs ne tikai labi redzams, bet arī ļoti skaists.
10. Gleznas «Kliedziens» debesis
Sākotnēji, Eduards Munks bija nosaucis savu gleznu par «Dabas kliedzienu». Pavisam nesen pētnieki izteica pieņēmumu, kā 1883. gadā Munks kļuva var aculiecinieku Krakatau vulkāna izvirdumam. Dēļ šī izvirduma debesīs tiešām kļuva asiņaini sarkanas uz kādu brīdi. Tas arī iedvesmoja mākslinieku uz šis gleznas radīšanu.
Cik gan daudz pasaulē vēl ir noslēpumu, kurus varētu atklāt? Mūsdienu Šerlokiem vienmēr atradīsies kāds darbiņš, ar kuru nav nemaz tik viegli tikt galā. Viņiem palīdzēs mūsdienu tehnoloģijas un iepriekšējo pētījumu pieredze.
Ko lai saka? Ar pāris noslēpumiem palika mazāk. Cerēsim, ka tev patika šis apkopojums.
Atstāj savus komentārus un dalies rakstā ar draugiem.
©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: ofigenno.com