“Simpsoni” ir multiplikācijas seriāls, kas ir bijis uz ekrāniem 28 gadus kopš 1989. gada. Tas jau ir atzīts par garāko amerikāņu televīzijas vēsturē, un, iespējams, visparadoksālākais.
Tā varoņi dzīvo līdzi laikam, katru reizi, kad svin Ziemassvētkus un Pateicības dienu, svin savu dzimšanas dienu, izmaina sadzīves reālijas, atgādina par aktuāliem sociāla rakstura notikumiem no reālās pasaules. Multfilmas fenomens slēpjas tajā, ka stingri sekojot autentiskumam un izklaidējošam projekta raksturam, tās veidotāji ir izteikuši virkni prognozes un atklājumus, līdz kuriem neaizdomājās zinātnieki un fantasti. Kā viņiem tas izdevās?
Trampa prezidentūra
Vienpadsmitās sezonas 17. sērijā, kas tika parādīta 2000. gadā, tiek attēlota nākotne. Līza Simpsone kļūst par nākamo prezidentu pēc Donalda Trampa. Viņa gatavojas pacelt valsti, kas ir lejupslīdes stāvoklī. Un 2017. gada janvārī viņš tiešām uzvar vēlēšanās…
Gudrie pulksteņi
Sērijā, kas tika izlaista 1995. gadā, Līzas puisis izmanto pulksteni saziņai. Tagad tā vairs nav fantastika.
Rolling Stones atgriešanās uz skatuves
Tajā pašā epizodē Līza un viņas draugs jau guļ gultā. Un pie sienas karājas leģendārās grupas plakāts ar paziņojumu par jaunu tūri, uz kuru neviens neskatās. Mūziķi 2012. gadā pēc ilgiem klusuma gadiem ierakstīja jaunu dziesmu, bet 2016. gadā – albumu.
Jaundzimušo valodas tulkotājs
Biloop Technologic 2013.gadā izstrādāja lietojumprogrammu, kas analizē bērna raudas, atklājot, ko viņš vēlas. 3. sezonas 24. sērijā, daudz agrāk pirms šī, Homēra brālis radīja līdzīgu iekārtu, lai atšifrētu Megijas buldurēšanu.
Fermas spēle
Vai ir kāds, kas šajā spēlē nav mēģinājis iegūt ražu? Simpsoni sāka to jau tad, kad tas vēl nebija realitātē. 9. sezonas 12. epizodē bērni palaiž fermas simulātoru.
Ebola vīruss
Mārdža lasīja par šo bīstamo vīrusu vienā no 1997. gada sērijām. 2015. gadā visi par to uzzināja. Tam nebija vakcīnas un pretlīdzekļa. Dažu dienu laikā no tā nomira aptuveni 13 000 cilvēku.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!