Pirmais arguments
Pat pilnīga pāreja uz absolūti veselīgu uzturu nepaglābs no citiem apkārtējās vides kaitīgajiem faktoriem. Ekoloģiskā situācija lielpilsētās ir tāda, kāda ir, tāpēc maniakāla tiekšanās pēc veselīga uztura uz tās fona izskatās pat smieklīga, nemaz nerunājot par to, cik daudz laika un līdzekļu šādas medības prasa.
Otrais arguments
Vai, skatoties uz sulīgu gaļas gabaliņu, var droši pateikt, kur īsti teliņš vai jērs ganījies – piesārņotās vai ekoloģiski tīrās ganībās. Ikviens produkta komponents pircējam ir neatminama mīkla, un ne viens vien negodprātīgs ražotājs to veiksmīgi izmanto.
Pat augsti attīstītās valstīs ar stingru kontroli tā ir samērā nopietna problēma, kur nu vēl pie mums.
Taču tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka vajadzētu ignorēt atsevišķos stendus lieltirgotavās un specializētos veikalus, kas pārdod ekoloģiski tīrus produktus.
Gluži pretēji – jācenšas iespējami biežāk iegādāties šos produktus. Tikai tas jādara bez lieka fanātisma.
Trešais arguments
Kas notiks, ja pēkšņi kādā ekstremālā situācijā nāksies uzturā lietot netīros produktus? Organisms, ja tas ilgu laiku radināts pie noteiktiem produktiem, citus pieņems tikai ar grūtībām.
Ikdienas ēdienkarte jāveido tā, lai tai nepieciešamos produktus varētu iegādāties vienmēr un visur. Pat veģetāriešiem šajā ziņā ir daudz vienkāršāk, jo kāds dārzenis vai auglis būs nopērkams it visur.
Ceturtais arguments
Žēlojiet apkārtesošos. Vakariņas kopā ar cilvēku, kas ir produktu kvalitātes mānijas pārņemts, ir nopietns pārbaudījums pat ar dzelzs nerviem.
Īpaši no tā cieš vīrieši, jo neviens no viņiem nav spējīgs ilgstoši runāt par ēdienu un tā sastāvdaļām. Tādi vārdi kā “kalorijas”, “veselīgi”, “holesterīns” un citi dietoloģijas termini viņus tikai garlaiko un nogurdina.
Bet, ja vēl viņi redz, ka šķīvja saturs tiek gandrīz vai preparēts un aplūkots gluži kā zem mikroskopa, ir gatavi atvadīties un iespējami ātrāk doties prom.
Pat tukla sieviete ar trim vīriem atbilstīgu apetīti viņiem šķiet simpātiskāka nekā smalka dāma ar kalkulatoru un produktu savienojamības un to bioloģiskās vērtības tabulām.
Tas viss ļoti kaitina zemapziņas līmeni un tā vien vedina domāt: vai viņai ar galvu viss kārtībā? Un vai vispār ar viņu var dzīvot zem viena jumta…
Nākamajā lapā – piecas ortoreksijas attīstības stadijas!
Bet traka jau tā veikalu pārtika. Pašiem mājās ir viss jāgatavo un jāaudzē. Pārsvarā tas ir psiholoģiski slikti, ja apkārt būtu vairāku veselīgāku cilvēku, tad tas nebūtu tik grūti un šāda slimība pazustu.