Piecas ortoreksijas attīstības stadijas
Ortoreksija, tāpat kā visas citas novirzes no normas, nesākas pēkšņi. Speciālisti ir izdalījuši piecas būtiskākās tās attīstības stadijas, kuras, dzīvojot ģimenē, nevar nepamanīt.
1. Cilvēks sāk pārāk daudz lasīt un interesēties par veselīga uztura jautājumiem. Stundām ilgi var sēdēt pie datora un meklēt šādu informāciju internetā.
2. Tiek radīti izdomāti ideāli, un attīstās tieksme kopēt slavenas ekrāna zvaigznes.
3. Cilvēks sāk iegādāties tikai noteiktus produktus un maltīti ietur atsevišķi no pārējiem ģimenes
locekļiem.
4. Pamazām sāk zust paškontrole, un cilvēks arvien biežāk sāk runāt tikai par veselīga uztura jautājumiem.
5. Nepieļauj absolūti nekādas atkāpes no pieņemtās normas pat svētku reizēs, atsakās no piedalīšanās saviesīgos vakaros, kafejnīcas vai restorāna apmeklējumiem, bet viesos dodas, ņemot līdzi savu pārtiku.
Zelta vidusceļu meklējot
Nenoliedzami, no cilvēkiem, kas svēti godā veselīga dzīvesveida likumus, var ļoti daudz ko mācīties, piemēram, pirkt tikai svaigu un kvalitatīvu gaļu, lai reizi pa reizei palutinātu sevi ar sulīgu bifšteku vai karbonādi. Veselīgs ēdiens ir arī pilnībā neizvārīta zivs ar minimālu kulināro apstrādi, taču arī zivij šajā gadījumā jābūt ideāli svaigai.
Arī krējums, jogurti un citi skābpiena produkti jāpērk tikai dabīgie, bez konservantiem. Krējums, kas nedēļu stāvējis atvērtā traukā un nav sabojājies, nav tas labākais produkts, ko piedāvāt kuņģim.
Organisms būs tikai pateicīgs, ja tam vairs netiks piedāvāta kā vate mīkstā baltmaize. Tās vietā vēlams pāriet uz maizi no rupja maluma miltiem, pilngraudu maizi.
Visbeidzot pats galvenais noteikums – censties pirkt tikai tos produktus, kas ir veselīgi tieši jums un audzēti vai ražoti jūsu reģionā.
Bet traka jau tā veikalu pārtika. Pašiem mājās ir viss jāgatavo un jāaudzē. Pārsvarā tas ir psiholoģiski slikti, ja apkārt būtu vairāku veselīgāku cilvēku, tad tas nebūtu tik grūti un šāda slimība pazustu.