Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases komisija uz otro kārtu izvirzījusi 6 pretendentus, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Ņemot vērā iesniegtos dokumentus, tika vērtēta pretendentu atbilstība izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, kā arī veikta sākotnējā potenciālo reputācijas risku analīze.
VID ģenerāldirektora amata konkursa otrajā kārtā izvirzītie 6 pretendenti tiksies ar konkursa komisiju un personālatlases speciālistiem, kam skaidros savu motivāciju un prezentēs savu redzējumu par Valsts ieņēmumu dienesta darbības attīstību digitālās ekonomikas un jaunu uzņēmējdarbības formu ieviešanas periodā. Tāpat šīs kārtas laikā pretendenti atbildēs uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu.
Uz konkursa nākamo – trešo – kārtu izvirzītos pretendentus sākotnēji vērtēs personālvadības speciālisti, kas analizēs pretendentu vadības kompetences un par gūtajiem novērojumiem sagatavos kopsavilkumu. Izvērtējot šo un visā konkursa gaitā gūto informāciju, komisija noteiks, kurš no trešās kārtas dalībniekiem saņem visaugstāko vērtējumu kopumā. Par šo pretendentu personālatlases speciālisti apkopos atsauksmes no vismaz 7 personām, kā arī veiks padziļinātu reputācijas risku analīzi.
Konkursa noslēgumā komisija izvēlēto atbilstošāko pretendentu ieteiks finanšu ministram, kurš savukārt pieņems lēmumu par šī pretendenta kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā. Ja VID ģenerāldirektora amata kandidāts gūs nepieciešamo valdības atbalstu, tas šajā amatā tiks iecelts uz 5 gadiem.
Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Komisiju veido: Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes vicepriekšsēdētāja Zlata Elksniņa-Zaščirinska, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Uldis Biķis, kā arī Latvijas Finanšu nozares asociācijas padomes locekle, Stratēģiskās attīstības komitejas līdzpriekšsēdētāja Ieva Tetere.
Tāpat pretendentu atlases procesā piedalās finanšu ministra izvirzīti neatkarīgi novērotāji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas. Konkursa komisija sadarbojas arī ar Drošības policiju un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, kas sniedz visa veida atbalstu un nodrošina komisijai nepieciešamo informāciju par kandidātiem izsvērta lēmuma pieņemšanai.
Šis ir jau ceturtais gads, kopš tiek īstenota centralizēta augstākā līmeņa vadītāju atlase, nodrošinot atklātu, godīgu un profesionālu kandidātu atlasi. Šādā veidā Valsts kancelejas rīkotajos 18 konkursos vadītāji izraudzīti 11 valsts tiešās pārvaldes iestādēm, piesaistot un motivējot darbam valsts pārvaldē augsta līmeņa profesionāļus.