Rio Olimpisko spēļu pārsteigumi: jau vairāki sportisti manīti ar dīvainiem zilumiem. FOTO

1

2

Šādi plankumi – rezultāts procedūrai, kas strauji nāk modē. To sauc- banku likšana. Starp citu, līdzīgas pēdas var redzēt arī dažiem vingrotājiem. Visticamāk, tie ir arī citu sporta veidu sportistiem – apģērbs vienkārši tos slēpj.

3

Daži zinātnieki uzskata, ka šī metode uzlabo organisma imūno atbildi uz dažādiem ievainojumiem (banku likšanas dēļ plīst kapilāri, kas ir iemesls, kādēļ parādās zilumi), paātrina mīksto audu rekonstrukciju.

4

Viens no iespējamajiem banku likšanas efektiem – tiek izraisīts viegls skābekļa trūkums, tāpēc dažādas organisma sistēmas aktivizējas augstākā līmenī.

5

Starp citu, TV kanāla “Krievija-24” izveidojis par šo stāstu, un, salīdzinājis banku likšanu ar Meldoniju: pēc sportistu teiktā, vakuuma terapija uzlabo asinsriti, tāpēc muskuļi atgūstas ātrāk. “Šādas procedūras efekts daudzējādā ziņā ir līdzīgs meldonija darbībai, kura dēļ desmitiem Krievijas sportistu zaudēja iegūtās balvas un tika diskvalificēti” saka korespondenti.

6

Tajā pašā laikā citi zinātnieki ir šaubās par kādu labumu no šīs metodes. Saskaņā ar profesora Deivida Kehuna no Londonas universitātes koledžas teikto, šī procedūra ir bezjēdzīga un ir “vēl viens izcils veids, kā izvilkt naudu no bagātajiem un naivajiem cilvēkiem.” Mēs nezinām, kam ticēt!

©TOPRAKSTI.LV / FOTO: ofigenno.cc

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru