Vasara ir laiks, kad Jaungada apņemšanos vairāk sportot un pavadīt laiku svaigā gaisā ir vieglāk izpildīt, jo papildus sporta zālēm ir pieejami arī parki un āra trenažieru laukumi. Viens no labākajiem hobijiem fiziskā stāvokļa uzlabošanai un jautrai laika pavadīšanai ārpus telpām ir skrituļslidošana. SMScredit.lv piedāvā svarīgāko informāciju, ko nepieciešams zināt, lai to veiksmīgi apgūtu. Iepazīsties!
Nekas nav obligāts, atskaitot ŠO
Drošība pirmajā vietā, tādēļ pirms skrituļošanas atceries par aizsargiem un ķiveri! Kaut arī liekas, ka izskatīsies amizanti, tas ir labāk nekā krītot gūt traumas. Uzsākot skrituļslidošanu, kritienu būs daudz, tāpēc Tev nepieciešami:
- ceļu sargi;
- elkoņu sargi;
- plaukstu sargi;
- ķivere.
Ja Tev jau ir neliela pieredze skrituļošanā, proti pareizi nokrist un vēlies kustēties brīvāk, tad vari nelikt ceļu un elkoņu sargus, bet noteikti izmanto plaukstu sargus un OBLIGĀTI ķiveri.
Apstādiniet mani!
Kad esi iemācījies ieskrieties, ir jāprot arī apstāties. Lūk, bremzēšanas tehnikas, kas jāzina iesācējiem:
- bremzēšana ar slidu bremzi – vienai no skrituļslidām aizmugurē aiz ritenīša ir piestiprināts bremžu klucītis. Nedaudz ietupies ceļos, kāju ar bremzi turi stingru, izvirzītu uz priekšu. Paceļot pēdu uz aizmuguri aptuveni 45 grādu leņķī, spied bremžu kluci pie asfalta, ar rokām turot līdzsvaru;
- T-veida bremzēšana – nedaudz ietupies ceļos, novieto vienu kāju perpendikulāri aiz otras (kā veidojot T burtu) un spied aizmugurējās slidas ritenīšus pret asfaltu. Svaru turi izlīdzinātu uz abām kājām;
- ieskrien zālē – viss ir skaidrs. Atceries, ka ķermenis jāsasprindzina un jātur stingrs, jo kājas sabremzēsies, bet rumpis saglabās iepriekšējo ātrumu, tādēļ atbrīvota ķermeņa gadījumā var gadīties kritiens.
Šie ir vieglākie un populārākie bremzēšanas veidi, ko vispirms labāk patrenēties mazā ātrumā, lai pēcāk droši varētu ātrumu palielināt.
Kā bērnībā
Mācoties skrituļot, noteikti būs kritieni, tādēļ jāprot piezemēties. Runā, ka bērni krītot vispareizāk. Lūk, kādā secībā ķermenim ir jānonāk pie zemes:
- ceļi;
- elkoņi;
- plaukstas.
Svarīgi ir stingri noturēt galvu, lai tā netiktu traumēta. Un atceries – ja slēpojot no kalna ir jākrīt uz sāniem, tad skrituļojot – uz priekšu
Skrituļslidas kājās un aiziet!
Tātad, vēlreiz īsumā, pirms dodies ielās:
- ērtas slidas, atbilstoši Tavam kājas izmēram;
- līdzena virsma skrituļslidošanai;
- ceļu, elkoņu un plaukstu sargi, un OBLIGĀTI ĶIVERE;
- laicīga bremzēšana;
- pareiza krišana.
Gatavs? Dodies uz veikalu nopirkt sev piemērotākās skrituļslidas un aizsargus, padalies ar draugiem ar šo rakstu un skrituļojiet kopā!
SMScredit.lv aizdevums internetā novēl Tev jautrus piedzīvojumus svaigā gaisā!