Smēķējošais mazulis Ardi Rizalu, beidzot ticis vaļā no nikotīna atkarības FOTO

Šis stāsts guva tik plašu rezonansi, ka Indonēzijas valdībai nācās uzsākt kampaņu cīņai pret smēķēšanu bērnu vidū.

4

Puika ar saviem vecākiem joprojām dzīvo savā dzimtajā ciemā, Sumatrā un ir atmetis smēķēšanu, bet ir atkarīgs no ātrajām uzkodām kuras patērē lielos apjomos.

Viņu joprojām regulāri apmeklē psihologs, ārsts Kaks Seto, lai sekotu līdzi tam, ka puika neatgriežas atpakaļ pie smēķēšanas. Attiecīgās iestādes ir iztērējušas lielus naudas līdzekļus kā izrādās, lai tiekot no viena slikta ieraduma pārietu uz citu ne mazāk kaitīgu veselībai.

Viņa vecāki protams ir satraukušies par šo problēmu, tāpēc vērsās pie dietologa.  Nosverot viņu atklājas, ka svars jau pārsniedz ieteicamo. Pie liekā svara ir vainīga ne tikai jaunā aizraušanās ar ātrajām uzkodām, bet arī vecā       Smēķēšana.

Ātro uzkodu patēriņš krietni pieauga kad viņam tika dots garšīgs, bet taukiem bagāts ēdiens, lai novērstu viņa domas no smēķēšanas.

Visvairāk viņam patīk kondensētais piens. Dienas norma – Minimums 3 bundžas. Cīņa par viņa veselību turpinās.

Runājot par smēķēšanu Indonēzijā tā joprojām ir liela problēma gan pieaugušo gan bērnu vidū, diez vai tik drīzā nākotnē kas manīsies jo tabakas industrija ir cieši saistīta ar valsts ekonomiku.

Zināms, ka katrs trešais indonēzietis (30%) jau līdz 10 gadu vecumam ir kaislīgs smēķētājs, bet pieaugušie Indonēzijas smēķētāji ieņem pirmo vietu pasaulē ar 63% no kopējā pieaugušo skaita.

FOTO: mirfactov.com

Iesaki šo rakstu citiem!