Šokējoši: 10 valstis kurās pret sievietēm izturas ļoti nežēlīgi!

1. Irāka

1

Irāka kļuva par īstenu sektantu elli sievietēm, kopš amerikāņi «atbrīvoja» valsti no tirāna Sadama Huseina. Agrāk augstais lasītprasmes līmenis tagad ir kritiski zems. 2014 gada beigās vien «Islāma valsts» kaujinieki Irākā sodīja ar nāvi 150 sievietes par atteikšanos piedalīties tā saucamajā seksa džihādā. Iespējams dažreiz ir labāk , lai valsti vada viens tirāns ar sava veida kārtību, nevis asinskāru, reliģiozu suņu bars, kā «Islāma valsts» kam nav nekas svēts.

2. Pakistāna

2

Dažās valsts cilšu teritorijās tiek izvarotas sievietes tādējādi itkā sodot viņu ģimenes vīriešus par kādiem paveiktiem noziegumiem. Visvairāk izplatītas ir tā saucamās goda slepkavības. Vēl nesen valsti pāršalca reliģiozā ekstrēmisma vilnis kas virzīts pret sievietēm politiķēm, cilvēktiesību jautājumos un advokātēm. Joprojām nav nekādu likumu pret vardarbību ģimenē. Ar šo problēmu saskaras 90 % sieviešu. Kā arī Pakistānā 82 % sieviešu pelna mazāk kā vīrieši.

3.Indija

3

Indijā sievietes sastāda 30% no visiem HIV inficētajiem pieaugušajiem. Apmēram 70 % sieviešu Indijā ir vardarbības upuri ģimenē. Dažāda veida noziegumi pret sievieti tiek paveikti ik pēc 3 minūtēm. Ik pēc 29 minūtēm tiek izvarota kāda sieviete. Pagājušajā gadsimtā tika nogalinātas ap 50 miljoni meiteņu , bet apmēram 100 miljoni sieviešu un meiteņu kļuva par cilvēku tirdzniecības upuriem. Indijā 44.5 % meiteņu tiek izprecinātas nesasniedzot 18 gadu vecumu.

4.Somālija

44

Somālijas galvaspilsētā Mogadišo pilsoņu karš radikāli izmainīja dzīvi sievietēm, kas agrāk bija tradicionāls ģimenes balsts. 95 % meiteņu izvaro vecumā no 4 – 11 gadiem. Parlamentā sievietes aizņem tik 7.5 % vietu. Tikai 9 % sieviešu Somālijā dzemdē medicīniskajā iestādē.

5.Mali

5

Mali ir viena no nabadzīgākajām valstīm pasaulē un tik mazai daļai sieviešu izdodas izbēgt no mokošās dzimumorgānu apgraizīšanas. Ļoti daudzas meitenes tiek izdotas pie vīriem vēl ļoti jaunas. Katra desmitā sieviete nomirst grūtniecības vai dzemdību laikā.

6.Gvatemala

6

Sievietes no nabadzīgā slāņa ik dienu saskaras ar vardarbību un izvarošanu ģimenē. Kā arī valstī ir visaugstākais AIDS izplatības līmenis pasaulē.

7.Sudāna

7

Neskatoties uz to , ka valstī ir pieņemti daudz jauni sievietēm labvēlīgi likumi, joprojām Sudānas rietumu daļā stāvoklis ir slikts. Nolaupīšanas , izvarošanas vai arī vardarbīga piespiedu izraidīšana ir novedusi līdz tam , ka no 2003 gada ir nogalināts 1 miljons sieviešu.

8. Kongo demokrātiskā republika

congo

Austrumu daļā karš ir prasījis vairāk nekā 3 miljonu sieviešu dzīvību un beigas tam visam nav redzamas. Bieži vien Kongo sievietes ir frontes pirmajās rindās.Katru dienu tiek izvarotas 1100 sievietes, bet kopš 1996 gada ir reģistrēts vairāk kā 200 000. Kongo 57 % grūtnieču cieš no anēmijas. Un visas bez izņēmuma nedrīkst parakstīt juridiskus papīrus bez vīra atļaujas.

9.Afganistāna

9

Vidēji afgaņu sievietes dzīvo tikai 45 gadus, par gadu mazāk kā vīrieši. Pēc trīs desmitgadēm kara un represiju, vairākums sieviešu ir analfabētes. Vairāk kā puse līgavu ir jaunākas par 16 gadiem. Ik pēc pusstundas mirst sieviete dzemdību laikā jo 85 % sieviešu dzemdē bez medicīniskās palīdzības kas ir arī šīs valsts augstākais mirstības līmenis pasaulē.

10. Čada

10

Čadā sievietes ir pilnībā bezspēcīgas.Vairums laulību tiek slēgtas 11 – 12 gadu vecumā. Sudānas sievietes kas dzīvo Čadas austrumu bēgļu nometnēs, ik dienu saskaras ar izvarošanu un cita veida vardarbības izpausmēm. Ārpus nometnes viņas izseko opozīcijas bruņotās grupas, bandīti un Čadas drošības spēki.

©TOPRAKSTI.LV / FOTO: mirfactov.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru