Uzzini, kuras 9 Latvijas vietas iesaka apmeklēt Krievijas ziņu portāls.

Neskatoties uz to, ka Latvija ir maza valsts, tur ir vairāk nekā pietiekami daudz vietu, ko aplūkot. Ziņu portāls fabiosa.com stāsta, ka vēstures mīļotājiem patiks senas viduslaiku pilis, bet nacionālie parki tiem, kam pie sirds ir aktīvais tūrisms.

Lūk, 9 vietas, ko Latvijā iesaka apmeklēt, lai pilnībā aplūkotu šo valsti.

1. Kino pilsētiņa “Cinevilla”

Kino pilsēta “Cinevilla” atrodas 15 km attālumā no Tukuma. Tā tika uzcelta vēsturiskās filmas “Rīgas sargi” filmēšanai. Apmeklējot šo vietu, jūs iegremdēsieties atmosfērā, kas valdīja galvaspilsētā apmēram pirms gadsimta. Kino laukumā ir tirgus laukums, bruģētas ielas, koka tilts, baznīca, vecā tehnika un citi rekvizīti, kas tika izmantoti filmēšanas procesā.

Šajā vietā bieži notiek dažādi tematiski festivāli un izstādes. Tiek rīkotas regulāras ekskursijas, kurās varat apmeklēt komplesu un redzēt, kā tiek veidoti specefekti.

2. Turaidas muzejs-rezervāts

Turaidas muzejs-rezervāts atrodas netālu no Siguldas pilsētas, 50 km attālumā no Rīgas. Tā teritorijā ir 37 vēsturiskas ēkas. Turaidas viduslaiku pils ir galvenais rezervāta apskates objekts. Tā tika uzcelta 1214. gadā, bet pēc rekonstrukcijas to ik gadu apmeklē tūristu pūļi. No pils novērošanas torņa redzams brīnišķīgs skats uz apkārtni, kas, pateicoties tā skaistumam, tiek saukts arī par Latvijas Šveici.

3. Rundāles pils

Rundāles pils daudzu gadu garumā ir viens no slavenākajiem apskates objektiem ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Tajā ir 138 istabas un citas telpas. Šodien pils kalpo kā muzejs, kurā regulāri tiek eksponētas lietišķās mākslas izstādes. Apmeklētāji var arī pastaigāties pa parku ar rožu dārziem un strūklakām.

4. Gaujas Nacionālais parks

Šī vieta ir ideāli piemērota aktīvā tūrisma mīļotājiem. Gaujas nacionālais parks ir viena no lielākajām un vecākajām dabas aizsardzības zonām Latvijā. Tas ir slavens ar tā smilšainajām klintīm, kuru augstums dažās vietās sasniedz 90 metrus. Teritorijā ir Līgatnes dabas takas, kas izveidotas, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar savvaļas dabu.

5. Kolkasrags

Kolkasrags jeb Kolka atrodas Kurzemes galējā ziemeļdaļā. Šajā vietā satiekas divas jūras – atklātā Baltijas jūra un Rīgas jūras līcis. Pavasarī katru gadu tūristi šeit ierodas, lai vērotu migrējošos putnus. Citos gadalaikos Kolkasrags aicina apmeklētājus baudīt skaisto saullēktu un saulrietu uz jūras fona.

6. Cēsu pils

Cēsu jeb Vendenes pils piesaista tūristus ar viduslaiku romantiku. Tā tika uzcelta 1209. gadā, bet mūsdienu izskats veidojies XV-XVI gs. Katru gadu vasarā notiek dažādi viduslaiku tematikas pasākumi. Ekskursijas laikā apmeklētājiem tiek piešķirts lukturītis un senatnīga ķivere, lai radītu atmosfēru un pasargātu sevi no sasitumiem tumšajos koridoros.

7. Jūrmala

Jūrmala ir slavena ne tikai kā Latvijas kūrorts, bet arī kā starptautisku mūzikas konkursu un humora festivālu vieta. Pilsēta piesaista apmeklētājus ar savu dabas bagātību: tīru jūru, minerālajiem ūdeņiem, ārstnieciskajām dūņām.

8. Kuldīga

Šī mazā pilsēta 155 km no Rīgas piesaista apmeklētājus ar viduslaiku atmosfēru. Tās vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO valstu sarakstā. Ja vēlaties pavadīt romantisku nedēļas nogali, ideāla vieta šim būs tieši Kuldīgā.

9. Rīgas vecpilsēta

Kas ir Latvija bez tās galvaspilsētas? Rīgā ir tik daudz apskates objektu, ka vienā dienā nevarat visu apskatīt. Vecrīga ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ar savām acīm katru gadu šeit aplūkot arhitektūras dažādību Rīgā, tās baznīcās, muzejus, galerijas, ierodas miljoniem tūristu.

Patīkami, ka šajā sarakstā nav iekļauti apskates objekti vien Rīgā un Jūrmalā, bet tiek aicināts apskatīt arī tālākus mūsu valsts apskates objektus. Ceļā uz tiem, ārvalstu tūristi noteikti pamanīs arī citus, ne mazāk svarīgus un skaistus apskates objektus. Vien žēl, ka šajā sarakstā nav iekļuvis neviens no Latgales tūrisma objektiem.

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru