Tie, kas bieži ceļo ar auto transport un skatās ārā pa logu, protams, būs pamanījuši, ka stikla malas robežojas ar unikālu melnu punktu rakstu. Agrāk mašīnām šāda punktojuma nebija. Kas ir šie melnie punkti?
Izrādās, ka šāda, pēc pirmā acu uzmetiena, nenozīmīga funkcija nes daudz laba, un pilda vairākas funkcijas! Zinātniski šos punktus sauc par fritiem. Tā ir īpaši rūdīta krāsa, kas satur keramiku. Punktojuma raksts tiek uzklāts uz stikla malām un pēc tam karsēts siltuma kamerā.
Svarīgākais mērķis šādai keramikas krāsai – hermētiķa, ar ko pielīmēts stikls, aizsardzība no ultravioletā starojuma. Saules stariem ir negatīva ietekme uz poliuretānu, kas ir iekļauts blīvējošās līmes sastāvā. Lai tā neplaisā, nepieciešama necaurspīdīga melna josla.
Turklāt keramikas krāsai ir raupja virsma, tāpēc hermētiķis pielīp pie tās stiprāk kā pie gluda stikla. Tas nodrošina daudz uzticamāku stikla piestiprināšanu. Tie neizlidos no vietas pat pie frontālas sadursmes, pie 64 km / h, kas ir skaidri redzams triecientestos!
Tāpat friti pilda dekoratīvu funkciju. Melnā josla piesedz hermētiķa kārtu, bet pakāpeniskais punktojums rada acij tīkamu pāreju no melnās joslas un skaidru stiklu.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!