9 šašlika cepšanas likumi, kurus ir nepieciešams zināt!

Vasara ir brīnišķīgs laiks. Siltas dienas, īsas naktis, pastaigas svaigā gaisā. Agri vai vēlu mūs visus velk uz dabu (it īpaši uz Jāņiem). Kāds ir paspējis atklāt sezonu jau aprīlī, bet kāds gaida līdz pašam atvaļinājumam.

Pirmais, kas nāk prātā, iedomājoties par izbraukšanu ārpus pilsētas – vieglā ugunskuru smarža, kura ir jūtama jau pietuvojoties klāt laukiem un mežiem. Tik tiešām, pasēdēšana pie ugunskura ar šašliku, plovu un dziesmām ir kļuvusi par neatņemamu atpūtas pie dabas daļu.

Pagaršot īsto šašliku ir neaprakstāma bauda. Sulīga gaļa, karstie tvaiki, saldens apdedzinājums uz iesmiem.. Žēl vienīgi, kā ne visi māk pareizi gatavot īsto šašliku. Bet tiem, kas māk, uz galda mūžīgi parādās tādi šķēršļi kā etiķa marināde un kečups.

Kā zināms, par gaumēm nestrīdas. Bet tas gaumes robežas var arī paplašināt, gluži tāpat kā paša domas par to, kas ir garšīgi un kas nav. Te būs 9 padomi, kā tu varēsi padarīt savu šašliku gardāku.

Tā nebūs zelta vērta atklāsme. Un tā nebūs garantija tam, kā viss 100% izdosies. Bet tā ir kulinārija, un kulinārijā visi līdzekļi un iemaņas ir noderīgi.

Kā pagatavot šašliku

1   Labākā garša, kuru var izdabūt no šašlika – ceptās gaļas garša. Ne dzērveņu mērces, kečupa vai sīpolu garša. Vienkārši gaļa, un nekas vairāk. Vari pievienot sāli un piparus nepieciešamajā daudzumā.

2   Ja garšu ir vienkārši nepieciešams uzlabot, un ja tu nevari izdzīvot bez garšvielām pie gaļas, dari to maksimāli uzmanīgi. Sasmalcini sīpolus priekš marinādes – gaļa iemarinēsies ātrāk. Jēra gaļai pievieno nedaudz piparmētru. Vistas gaļai uztaisi marinādi uz kefīra vai jogurta bāzes.

3   Vislabākā malka priekš cepšanas sagatavo no lapu kokiem. Bērzs – ļoti labi, ozols – vēl labāk! Izvairies no skujkoku malkas, tā piedos gaļai nevēlamu rūgtumu. Par iededzinošo šķidrumu vai sauso spirtu pat nedomā.

4   Zivju šašliks gatavojas visātrāk, tāpēc to ir viegli pārcept. Putnu gaļa cepas nedaudz ilgāk. Vēl ilgāk – visa pārējā gaļa. Gaļai ir jābūt labi izceptai, īpaši aktuāli tas ir priekš vistas gaļas un cūkgaļas.

5   Starp oglēm un gaļu ir jābūt ne mazāk kā 7 centimetru atstarpei (tas ir apmēram 4 pirksti). Vienu grila malu atstāj brīvu, tur būs ļoti ērti aizbīdīt gatavo šašliku, lai tas beigās cepas uz minimālā karstuma.

6   Pārmaisīt gaļas gabaliņus starp sīpolu gabaliņiem ir plaši pielietojama metode, bet ne labākā. Lieta tajā, kā sīpoli gatavojās ātrāk par gaļu. Tad, kad gaļa tikai sāk gatavoties, sīpoli jau ir aizgājuši līdz gatavības kondīcijai, bet tad, kad gaļa ir gatava, sīpoli jau ir piedeguši.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru