Protams, katrs no mums daudzas reizes ir dzirdējuši par lietām, kas it kā spēj mūs nogalināt. Šīs situācijas ir aprakstītas grāmatās, mēs redzam tās filmās un lasām par to plašsaziņas līdzekļos, un nav nekāds pārsteigums, ka mēs šo informāciju uztveram kā patiesu un stingri ticam tam, ka ir iespējams noslīkt plūstošajās smiltīs vai, ka lāča uzbrukuma laikā jāizliekas par mirušu. Bet, kā izrādās, visa šī informācija ir tikai izdomājums, un tagad mēs to pierādīsim.
Jūs noslīksiet plūstošajās smiltīs
Patiesībā, mēs pilnībā neiegrimstam plūstošajās smiltīs, jo cilvēka ķermenis nav tik blīvs, lai pilnībā iegrimtu smilšu masā, mālos vai jūras ūdenī.
Pat, ja jūs ķepurosieties, kas šādā situācijā nav ieteicams, jūs iegremdēsieties līdz viduklim. Tāpēc, ja būsiet pietiekami pacietīgs un ļausiet smiltīm sablīvēties, jūs varēsiet no tām izkļūt.
Labāk nazi izvilkt, nekā atstāt to ķermenī
Ja jūs tiekat sadurts ar kādu priekšmetu, nekādā gadījumā to neraujiet ārā, bet nekavējoties izsauciet palīdzību. Iedurtas priekšmets nospiež brūci, bet to izraujot, jūs atbrīvosiet vēnas, artērijas un asinsvadus, kas var izraisīt spēcīgu vai pat letālu asiņošanu.
Ja tuksnesī nav ūdens, var padzerties no kaktusiem
Iespējams, esiet dzirdējuši, ka nonākot tuksnesī bez ūdens un izjūtot slāpes, variet padzerties, atverot kaktusu.
Patiesībā, kaktusa iekšpusē nav ūdens, bet gan sulīgs mīkstums, kas satur lielu daudzumu toksisku alkaloīdu. Tie var izraisīt vemšanu vai caureju, un dehidratācija būs vēl lielāka.
Piedzīvojot slāpes, var dzert paša urīnu
Daži cilvēki apgalvo, ka urīns esot izglābis viņa dzīvību bezcerīgā situācijā.
Lai gan tas tiešām varētu nostrādāt vienu dienu vai divas, 5 procenti no urīna ir atkritumu produkts, no kura nieres apzināti atbrīvojas, tāpēc, ja jūs turpināsiet urinēt un dzert urīnu uzņemsiet arvien vairāk atkritumu. Šis šķidrums ir nedrošs dzeršanai un, galu galā, var izraisīt nieru mazspēju.
Ej uz nākamo lapu lai lasītu tālāk!