Kā izdevīgi iegādāties riepas internetā?

Ņemot vērā mūsdienu straujo dzīves ritmu un vajadzību visu paspēt un visur nonākt laikā, augstā vērtē ir iespēja iepirkties internetā, jo tas gluži vienkārši aizņem daudz mazāk laika nekā iepirkšanās klātienē. Tomēr par šo iespēju viedokļi dalās – kamēr vieni ir sajūsmā un tiešsaistē pērk teju visu, citi ir uzmanīgi un lielākus pirkumus, piemēram, auto riepas, tomēr labprātāk iegādājas klātienē. Šāda piesardzība ir saprotama, ņemot vērā plašsaziņas līdzekļos tik bieži izskanošos brīdinājumus par krāpniecību internetā. Ja tomēr apsverat domu iegādāties riepas internetā, iepazīstieties ar dažiem padomiem un noderīgu informāciju raksta turpinājumā, lai pirkums būtu veiksmīgs!

Raksts tapis sadarbībā ar riepu un disku interneta veikalu Riepas1.lv

Foto: Stocksnap.io

Vai pārdevējs ir uzticams?

Visas rūpes un raizes par iepirkšanos internetā sākas ar šo jautājumu. Kā to pārbaudīt? Ievāciet atsauksmes no cilvēkiem, kas ir iepirkušies pie konkrētā pārdevēja un izdariet objektīvus secinājumus! Kā zināms, “word-of-mouth” jeb “no mutes mutē” mārketings 100% sastāv no pārdevēja esošo un bijušo klientu reālas pieredzes, tālab ir visspēcīgākais paņēmiens, ar ko potenciālie klienti iegūst informāciju par konkrēto pārdevēju un pieņem lēmumu – uzticēties vai, nē.

Taupi savu laiku – izvēlies piegādi

Tu iegādājies dažādas preces internetā, lai iepirkšanās būtu komfortablāka un tiktu patērēts iespējami mazāk Tava laika, vai ne? Tieši braukšana pēc nopirktās preces uz veikalu vai online veikala biroju aizņem visvairāk laika, tādēļ izmanto interneta veikalu piedāvātās iespējas – izpēti tiešsaistes veikala mājaslapu, vai tiek piedāvāta pirkuma piegāde uz mājām! Šādi Tu ietaupīsi ne tikai savu laiku bet arī naudu par, piemēram, degvielu.

Foto: Shutterstock.com/Bluskystudio

Drošības spilvens Nr.1: preces atgriešana

Ir divi svarīgi faktori, ko varētu nosaukt par drošības spilveniem riepu iegādei internetā. Viens no tiem – vai pārdevējs piedāvā preces atgriešanas iespēju. Iedomājieties situāciju: Jūs nolemjat iegādāties riepas internetā. Visi parametri Jums ir skaidri zināmi, tāpēc:

 • izvēlaties riepu komplektu no interneta veikala piedāvājumā esošajiem variantiem;
 • samaksājat par pirkumu;
 • sagaidāt piegādi.

Saulainā sestdienas pusdienlaikā Jūs dodaties uz garāžu nomainīt auto riepas un HOPĀ! Izrādās, tās neder. Sazinoties ar pārdevēju, Jums atbild, ka iegādātās riepas atgriezt nav iespējams. Ņemot vērā, ka riepu komplekts izmaksā pietiekami prāvu naudas summu, Jūsu makā ir iecirsts diezgan liels robs. Lai no šādām situācijām izvairītos, pārliecinieties, vai pārdevējs piedāvā preces atgriešanas iespēju!

Drošības spilvens Nr.2: pirkumu apliecinošs dokuments

Otrs faktors, bez kura pirmais drošības spilvens nemaz nedarbojas, ir it kā pašsaprotams, tomēr tik bieži aizmirstas – pirkumu apliecinošs dokuments. Tas var būt:

 • čeks par iegādāto lietu;
 • pavadzīme;
 • pirkuma līgums;
 • pieņemšanas – nodošanas akts u.c. rakstiska formāta apliecinājumi par pirkuma veikšanu.

Ir ļoti svarīgi, lai šo dokumentu būtu parakstījušas abas puses – gan pircējs, gan pārdevējs, turklāt jālūkojas, lai uz dokumenta būtu arī pārdevēja zīmogs vai cita atšķirības zīme, kas neļautu nepatīkama starpgadījuma brīdī Jūs apmelot, ka esat safabricējis pirkuma apliecinājuma dokumentu un nemaz neesat iepircies pie konkrētā pārdevēja.

Foto: Riepas1.lv

Loģiskā spriestspēja un cenu izvērtēšana

Populāra tendence interneta veikalos ir radīt mākslīgi zemas cenas, piedāvājot mākslīgi veidotas iespaidīgas atlaides. Jāteic, pārdevēji ir ļoti gudri, jo zina, ka cilvēkus pievilina lielas atlaides, un viņi zina, kā tādas izveidot, neradot zaudējumus. Sistēma darbojas pavisam vienkārši:

 • vispirms tiek veikta cenu aptauja – tiek izpētīti citi interneta veikalu un bieži vien arī “reālo” veikalu cenu piedāvājumi un to atlaides;
 • savā interneta veikalā izvēlētajiem riepu modeļiem tiek mākslīgi “uzskrūvētas” cenas, piemēram, ja normāli noteikta modeļa viena riepa maksā 70 EUR, tad cenu mākslīgi palielina par 25%, rezultātā iegūstot riepas cenu 87,50 EUR;
 • “uzskrūvētās” cenas pie konkrētiem riepu modeļiem tiek liktas kā oriģinālās cenas, kas pārsvītrotas, pie preces pieliekot uzkrītošu zīmi “25% atlaide!” un cenu 70 EUR.

Ir negodīgi riepu tirgotāji, kas mēdz izspēlēt šādus trikus, tādēļ rūpīgi izvērtējiet un pārbaudiet cenas un atlaides īstumu! Kā? Uzmeklējiet konkrētā modeļa riepas vairākos interneta veikalos un salīdziniet cenas bez atlaidēm! Tas ļaus Jums objektīvāk izvērtēt piedāvājumu un izvēlēties patiešām izdevīgāko variantu.

Foto: Pixabay.com

Riepas internetā: plusi un mīnusi

Riepu iegāde internetā ir ļoti ērta, ja esat atradis uzticamu tirgotāju, kas piedāvā apliecinošu pirkuma dokumetu, iespēju atgriezt preci un vienmēr parūpējas par pirkumu apliecinoša dokumenta sagatavošanu. Iegādājoties riepas internetā Jums ir iespējas:

 • izvēlēties preci no plašāka piedāvājuma klāsta;
 • salīdzināt dažādu tirgotāju cenas tiešsaistē;
 • iegūt vairāk informācijas par katru riepu modeli, kas interesē;
 • iepirkties savā tempā un nesteidzoties;
 • ietaupīt laiku, ko pavadītu ceļā līdz veikalam un stāvot rindās.

Vienīgais mīnuss pērkot riepas internetā – nav iespējams aptaustīt un reāli apskatīt preci, bet šis ir maznozīmīgs faktors, ja esat nonācis pie uzticama pārdevēja, kāds ir, piemēram, Riepas1.lv, kas piedāvā ērtu meklēšanu, izdevīgas cenas, īpaši plašu piedāvājumu un daudzas citas opcijas, ar kurām sīkāk iepazīstieties interneta veikala mājaslapā!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru