Kuldīgas svētkus svinēs trīs dienas; īpašie viesi – “Instrumenti”

Kuldīgas pilsētas festivālu “Dzīres Kuldīgā” šogad svinēs trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam, un svētku īpašie viesi būs pazīstamā grupa “Instrumenti”, kas ar īpašu koncertu Kuldīgā viesosies piektdienas, 19. jūlija, vakarā.

Kuldīgas pilsētas svētki šogad notiks jau divdesmit ceturto reizi, informē Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvji.

Aizvadītajā rudenī, sākot Kuldīgas pilsētas svētku “Dzīres Kuldīgā 2019” plānošanu, notika gan iedzīvotāju aptaujas, gan diskusijas, kurās tika iesaistīti pasākuma organizatori, pašvaldības vadība un darbinieki, uzņēmēji un vietējās kopienas aktīvisti.

Viens no diskusiju tematiem bija svētku norises dienu skaits. Ņemot vērā aptaujas rezultātus un diskusijās izskanējušos viedokļus, tika nolemts svētkus rīkot trīs dienas iepriekšējo četru dienu vietā, tāpēc svētkus šogad svinēs no piektdienas, 19. jūlija, līdz svētdienai, 21. jūlijam.

Lai svētku apmeklētājiem piedāvātu interesantu svētku programmu, nopietni tika domāts par populāru mākslinieku piesaisti. Piektdienas, 19. jūlija, vakarā uzstāsies īpaši viesi – pazīstamā grupa “Instrumenti”. Tas ir viens no kvalitatīvākajiem un intriģējošākajiem mūzikas projektiem Latvijā, ko radījuši divi akadēmiski izglītoti mūziķi – Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns līdz ar skaņu ierakstu producentu Gati Zaķi.

Svētku tirgus – arī Pilsētas laukumā
Aptaujā par pilsētas svētkiem iedzīvotāji rosināja mainīt tirdzniecības vietu izvietojumu festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā. Liela daļa izteica neapmierinātību par Liepājas ielas noslodzi, tajā pārāk blīvi izvietojot tirgotājus.

Ņemot vērā šo priekšlikumu, Liepājas ielā tirgotāji šogad būs izvietoti tikai vienā ielas pusē, svētku viesu labsajūtai piedāvājot saldējumu, bezalkoholiskos dzērienus un karstās uzkodas. Amatnieki savukārt šogad varēs tirgoties Pilsētas laukumā.

Piektdien un sestdien svētku tirgus Pilsētas laukumā darbosies līdz pat plkst.23, bet svētdien – līdz plkst.18. Amatnieku tirgus lustes papildinās Pilsētas laukuma skatuve. Tās programmu nodrošinās pašvaldības Kultūras nodaļas izvēlētie mākslinieki un pašdarbības kolektīvi. Līdz 1. jūnijam kā pirmie svētku tirgum īpaši tika aicināti pieteikties Kuldīgas novada uzņēmēji un amatnieki.

Jaunas pasākumu un atrakciju vietas
Šogad svētkos būs arī jauninājums – visas dienas ar daudzveidīgu sajūtu, kultūras un izklaides programmu tiks iedzīvināta Māras dīķa apkaime. Kuldīgas kultūras centra izvēlētie mākslinieki pārsteigs gan krastā, gan uz ūdens.

Iecienītie Senioru dārza svētki šogad piektdienas pusdienlaikā pārtaps šlāgerballē, sestdienu ievadīs pasākums “Rīta espresso”, bet svētdien norisināsies olu mešanas čempionāts, milzu futbols un svētku noslēguma koncerts.

Kuldīgas vecpilsētā ar radošām aktivitātēm tiks apdzīvoti pagalmi Liepājas ielā 8, Kaļķu ielā 3 un Kalna ielā 6. Viesiem atvērts būs Annas baznīcas dārzs, notiks klasiskās mūzikas koncerti dažādās pilsētas vietās. Svētku sestdienā Pils ielā netālu no Ventas rumbas viesosies retro auto pasākuma “Retromance” dalībnieki.

Tiks saglabātas arī īpašās svētku tradīcijas – Alekšupītes skrējiens un karnevāls, ko gadu gadiem novērtējuši kuldīdznieki un daudzie svētku viesi. Kā ierasts, sestdienas vakars noslēgsies ar krāšņo svētku gājienu un balli, ko svētku Rīcības komiteja šoreiz uzticējusi spēlēt grupai “Mākoņstūmēji”. Uguņošanu šogad nolemts rīkot vienreiz – sestdienas vakarā.

Vēl iedzīvotāji un uzņēmēji ierosināja izmaiņas atrakciju parkos, aicinot tos novietot tos citā vietā, ne Pilsētas laukumā, kā arī mainīt to klāstu. Šobrīd ir uzrunāti divi atrakciju parki un iezīmētas karuseļu parku vietas – jau ierastā vieta Pilsētas estrādes teritorijā, kā arī laukums starp Aizputes, Mucenieku un Pureņu ielu.

Izmaiņas arī svētku nakts dzīvē
Rīcības komiteja pieņēmusi lēmumu nerīkot nakts dejas Liepājas ielā, toties “Kurzemes radio” piedāvās “Garāžu ballīti”, bet biedrība “Ventas dzirkstis” – pasākumu “Karakom disco”. 1905. gada parkā saimniekos Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs. Piektdienas un sestdienas nakts pasākumos jauniešiem tur muzicēs grupas “Transleiteri”, “Pirmais kurss”, populāri dīdžeji un citi mākslinieki.

Uzmanība tiks pievērsta arī drošībai
Tāpat pašvaldībā informē, ka pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no Valsts policijas, ka “Dzīres Kuldīgā 2019” ir iekļautas valsts publisko pasākumu plānā un tām paredzēts Valsts policijas resurss, lai būtu iespējams nodrošināt sabiedrisko kārtību un cilvēku drošību festivāla norises laikā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru