Daudziem no mums miegs asociējas ar kaut ko patīkamu. Taču dažiem cilvēkiem tas kļūst par smagu pārbaudījumu. Tie, kuri cieš no bezmiega vai citiem miega traucējumiem, tuvojoties vakaram, izjūt pamatīgu stresu.
Uzziniet, kas miegā var notikt ar jebkuru cilvēku un kā uzvedas mūsu ķermenis šajā vēl tik maz izpētītajā laikā.
Paralīze miegā
Daudzi no mums miega laikā izjūt paralīzi. Kā tas izpaužas? Tas ir stāvoklis, kad jūs jau it kā esat pamodušies, bet vēl aizvien esat miega varā. Tas notiek stadijā no miega pārejot uz nomodu. Šajā īsajā brīdī jūs nespējat ne kustēties, ne runāt. Paralīze var ilgt no no dažām sekundēm līdz vairākām minūtēm. Daži šajā brīdī izjūt arī spiedienu un smakšanu.
Elpošanas apstāšanās
Miegā uz vairākām sekundēm var apstāties elpošana. Šādu stāvokli sauc par apnoju. Pēc mediķu rīcībā esošajiem pētījumiem, šāds traucējums ir diezgan izplatīts. Guļot, apnojas laikā elpošana pilnībā var apstāties pat vairākas reizes vai arī cilvēks var veikt tikai nelielas ieelpas.
REM fāzes traucējumi
REM fāze ir miegs “ar ātrajām acu kustībām” (no angļu rapid eye movement). Šajā laikā notiek vislielākā galvas smadzeņu aktivizēšanās. Acu āboli kustas ļoti ātri. Cilvēki, kas cieš no ātrās fāzes traucējumiem, var redzēt biedējošus un mokošus sapņus un vardarbības ainas. Viņi kliedz, vaid un vārtās pa gultu, un var pat no tās izkrist. REM fāzes traucējumi var novest pie psiholoģiskām novirzēm, izraisīt nemieru un nervozitāti.
Orgasms miega laikā
Cilvēks miega laikā var piedzīvot visīstāko orgasmu. Bieži tas notiek ar tiem, kuri dzīvē sapņo par kaut ko romantisku un jūtām. Miegā ķermenis var noreaģēt tieši tāpat, it kā tas notiktu reālajā dzīvē. Šāds process mūs var pat pamodināt no visdziļākā miega.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!