ŠOKĒJOŠI: garīgi slimus bērnus spīdzina ar rokudzelžiem VIDEO

SOKEJOSI-garigi-slimus-2

Divas sievietes no Kentukī iesūdzējušas tiesā apgabala šerifu un skolas uzraugu par divu bērnu – invalīdu necilvēcisku saslēgšanu rokudzelžos. Tie bija par lielu lai derētu 8 gadīgam puikam un 9 gadīgai meitenei ap delnas locītavu tāpēc rokudzelžus uzlika virs elkoņiem radot sāpes un noliekot rokas nedabīgā stāvoklī. Abiem bērniem piemīt uzmanības deficīts un hiperaktivitāte un tā tika piemērots sods par neadekvāto uzvedību.

Skolas uzraugs Kevins Sumners uzlicis zēnam rokudzelžus uz bicepsiem un video redzams kā zēns raud un izrāda sāpes. “Tu ar mani tā nejokosies. Dari to, ko mēs liekam vai arī izciet sekas,” video saka Sumners.

Federālā tiesa saka, ka zēns ticis izsūtīts no klases, jo nesekoja skolotājas norādījumiem. Zēns mēģinājis izbēgt no direktora kabineta, bet skolas darbinieki viņu aizturējuši līdz ieradies Sumners, kurš aizvedis puisīti līdz tualetei. Atpakaļ ceļā zēns centies izrauties un mēģinājis iesist ar elkoni un tāpēc uzraugs uzlicis rokudzelžus.

SOKEJOSI-garigi-slimus-3

9 gadus jaunā meitene tika sūtīta uz citu telpu, jo uzvedās necienīgi. Direktors un viņa vietnieks pasauca palīgā Sumneru pēc tam, kad meitene lavījās prom. Policijas ziņojumā rakstīts, ka rokudzelžus Sumners uzlicis tādēļ, ka viņa bojājusi skolas īpašumu.

Tiesa uzskata, ka šī nosodāmā uzrauga rīcība bērniem radījusi pamatīgas garīgās veselības problēmas. Meitenīte pat tika ievietota slimnīcā ārstēšanai. Tiesa vēlas, lai tiesnesis aizliedz skolām piemērot jebkādus soda veidus nepaklausīgiem bērniem, tai skaitā izsūtīšanu no klases. Prāvā atklājās, ka abas skolas bija informētas par abu bērnu hiperaktivitāti un uzmanības traucējumiem, kas notikušo padara vēl šokējošāku.

”Savažot bērnus nav normāli. Tas var radīt traumas un šajos gadījumos tas vispār ir nelikumīgi,” Sūzana Miznere, ACLU invaliditātes advokāte stāsta presei.

Pets Morgans un apgabala šerifa birojs nevēlējās atbildēt uz jautājumiem. Kevina Sumnera advokāts Roberts Sanders skaidro, ka viņa aizstāvamais savažojis bērnus, jo tie apdraudējuši paši sevi kā arī apkārtējos un pēc likuma tādi cilvēki ir jāierobežo.

SPOKI.LV

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru