Valdis Melderis: “Degvielas cenas ir nejēdzīgi zemas”

Kadrs no video

“Es būšu nepopulārs – degvielas cenas ir nejēdzīgi zemas,” runājot par produktu un pakalpojumu cenu pieaugumu RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” pauda “Radio Skonto” programmu direktors Valdis Melderis.

“Pēdējos datus, ko es skatījos, bija par 2015. gadu, kurā kopējās subsīdijas fosilajām degvielām bija ap 5 triljoniem gadā, zaļajai enerģijai – 88 miljardi. Kamēr tā degviela tik drausmīgā apmērā tiek subsidēta, tikmēr pasaule nekļūs ne tīrāka, ne labāka, ne veselīgāka, ne godīgāka,” stāstīja Melderis.

Viņš turpināja: “Tā visa nauda šobrīd aiziet tur, kur tā nafta rodas un bieži vien tā nonāk nepareizajās rokās. Rezultātā, mēs paši ciešam no teroraktiem, no kariem, jo tiem cilvēkiem ir par ko pirkt ieročus, politiķus un tā tālāk.”

“Ja mēs paskatāmies ļoti šauri – tagad viena degvielas bāka maksās par diviem eiro dārgāk nekā līdz šim, tad, protams, tā ir baigā sāpe. Manā izpratnē franči parādīja absolūti aprobežotu tuvredzību protestējot pret tādiem sīkumiem. Ja redzi lielo bildi, tad saproti, ka pamatā kaut kas nav pareizi ar to, kādus enerģijas veidus mēs atbalstām,” uzskata Melderis.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru