Lielākai daļai cilvēku ir tieksme “rakņāties sevī”, it īpaši, kad pirmais jaunības laiks aizgājis, un viņiem jau ir pāri trīsdesmit. Protams, jauniem ir priekšrocības – figūra ir daudz tievāka un āda ir elastīga. Bet briedums dod mums to, ko mēs varam sasniegt tikai, iegūstot noteiktu pieredzi. Ar vecumu mēs sākam saprast, kas mums tiešām ir svarīgs, un to, kas var tikt nomests malā, tāpat kā nevajadzīga lieta.
Kā atrast patiesu, iekšēju brīvību un kļūt patiesi laimīgai? Mēģiniet atteikties no visa, kas traucē un tur jūs sistēmā.
1. Bailes izteikt savas domas un jūtas
Atcerieties, cik bieži jūs esat mēģinājusi paklusēt, lai, nedod Dievs, nepateiktu kaut ko lieku un kādu neaizvainotu. Padomājiet par to, kā būtu, ja patiesība jūs tikai atbrīvo, bet citam liks kaut ko mainīt sevī? Nebaidieties dot labu padomu, runāt par netaisnību vai aizsargāt kādu. Īpaši nebaidieties aizsargāt sevi. Ļaujiet labāk, lai apkārtējie cilvēki domā, ka tu esi pārsteidzoša nekauņā nekā vienmēr sēdēs uz tavas galvas. Jūtieties brīvi izteikt savas domas un nedomāt par to, kā to uztvers citi.
2. Atkarība no citu viedokļiem
“Mans Dievs, viņas sīkais nosmērējies dubļos un taisa pleķus uz jaunās kleitas!” Protams, mēs ģērbjamies tikai, lai izrādītos, bet nabaga bērniem tikai jānopūš no sevis putekļus. Un kā pati māte var iziet uz ielas ar nemazgātiem matiem? Bet kāpēc gan tu un tavs izskats ir atkarīgi no kāda? Kas ir labāks: doties pastaigā ar savu mīļoto bērnu neesot pilnībā uzpostai vai atlikt šo laimīgo notikumu uz pāris stundām? Padomājiet par to, kas jums ir svarīgs.
3. Kaunēties par pašas trūkumiem
Ar vecumu notiek vērtību skalas maiņa. Pārvērt savus trūkumus par ieguvumiem, bet vājības par lolotām vēlmēm. Nav nekā slikta atmest visam ar roku un nogulēt pusi dienas gultā vai apēst visu šokolādes tāfelīti, ne ar vienu nedaloties. Un filmas un grāmatas? Cik bieži jaunībā nācās sarkt, ka neesam izlasījušas visu Nīči un Kafku, bet gan skatījāmies sarunu šovus? Un kas teica, ka lasīt un skatīties vajag tikai kaut ko inteliģentu un noderīgu? Dariet to, kas jums patiešām patīk, nevis ko uzliek sabiedrība. Pēc 30 gadu vecuma šādām lietām ir nepieciešams atmest ar roku.
4. Nevajadzīgu lietu kolekcionēšana
Agrāk varēji censties ierausties divus izmērus mazākā kleitā un glabāt mikroviļņu krāsni ar cerībām, ka varbūt kādreiz vīrs to saremontēs. Jā, labāk nopirkt sev divas jaunas kleitas! Atbrīvoties no nevajadzīgām grabažām mājā un dvēselē.
5. Pirkt skaistu, bet neērtu apģērbu
Ļaujiet lietām būt ne tikai skaistām, bet arī ērtām. Divdesmit gadu vecumā varēji divas nedēļas mocīties šaurās augstpapēdenēs un līmēt papēžus ar plāksteriem, lai tikai kājas izskatītos garākas un tas skaistulītis tevi pamanītu. Pēc trīsdesmit gadu vecuma esiet neatvairāma balerīnās un sporta apavos, ja tie ir jūsu mīļākie apavi. Rūpējieties par savu veselību, esiet pievilcīga adītā cepurē, nevis skraidiet mīnus divdesmit grādos ar pliku galvu.
6. Centieni būt ideālai
“Ak, Natālija katru sestdienu gatavo mājas cepumus, bet mājā viņai vienmēr ir perfekta kartība!” Noteikti esat piedzīvojušas sajūtu, ka netiekat līdzi? Izmetiet to no savas galvas. Katrs cilvēks savā veidā ir labs un ideāls. Nesalīdziniet sevi ar citiem un necentieties kļūt līdzīgi viņiem. Arī jūsu mājās svētki ir jautri un skaļi, lai gan ar picas iegādi. Bet draudzenei izlijusi sula uz balta galdauta var attīstīties par globālu problēmu un radīt gandrīz nervu sabrukumu.
Galvenais, kas nāk ar vecumu, ir spēja pareizi noteikt prioritātes. Iemācieties mīlēt sevi, palutināt un cienīt – tad dzīve atmirdzēs jaunās krāsās.
©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com