Slepena informācija: ko kategoriski nevajag pievienot “Olivjē” salātiem

 

Eksperti deva padomus, kā izvēlēties sastāvdaļas, lai pagatavotu veiksmīgus “Olivjē” salātus.

Eksperti ir atklājuši garšīgākās “doktora” desas, mīkstāko un sulīgāko zaļo zirnīšu un kraukšķīgāko marinēto gurķu izvēles noslēpumus.

Eksperti atgādināja, ka visgaršīgākā doktora desa ir ietīta dabīgā apvalkā. Tāpēc eksperti iesaka iegādāties tieši šādu desu Jaungada salātiem.

Izvēloties kartupeļus “Olivjē” salātiem, pirmkārt, jums jāpievērš uzmanība to izskatam. Kartupeļiem jābūt veseliem, sausiem, tie var būt apaļi vai iegareni-ovāli. Miziņai jābūt dzeltenai, trauslai. Bumbuļi nedrīkst būt sadīguši vai savītuši, tie nedrīkst būt lauksaimniecības kaitēkļu bojāti. Tāpat jāuzmanās, lai kartupeļiem netiktu klāt pārmērīgs ārējais mitrums, kā arī, lai uz tiem nebūt brūni plankumi, ko rada karstuma iedarbība.

Pērkot zaļos zirnīšus, jums rūpīgi jāizlasa, kas rakstīts uz skārda (vai stikla) kārbas. Vismaigākie un saldākie zirņu konservi tiek ražoti no svaigām izejvielām no maija beigām līdz jūlija beigām. Pārējā laikā produkts tiek izgatavots no sublimētiem vai ātri sasaldētiem zirņiem, kas ļoti ietekmē garšu. Zaļo zirņu sastāvā vajadzētu būt zirņiem, ūdenim, cukuram un sālim, atgādina eksperti.

Izvēloties marinētos gurķus Jaungada salātiem, jāņem vērā, lai tiem būt raksturīga patīkama smarža. Produkta garša var būt atkarīga no katra individuālās gaumes –  gurķi var būt nedaudz skābi vai skābi, saldskābi, mēreni sāļi, ar garšvielu aromātu. Gurķiem jāaizņem vismaz 50% no burkas satura.

LASI VĒL: Ļoti pamatīgā reibumā jauna meitene izsauc taksi. Un gaida uz soliņa …

Īsta “Olivjē salātu” mērces majonēze ir izgatavota no olām un augu eļļas. Saskaņā ar ekspertu viedokli, tajā vajadzētu būt vismaz 1 procentam olu produktu un vismaz 50 procentiem tauku. Augu eļļas sastāvā var būt jebkas: saulespuķu, kukurūzas, olīvu, sojas, sinepju, rapšu sēklas – tas neietekmē kvalitāti un garšu, galvenais, lai eļļa būtu rafinēta. Jo vairāk eļļas majonēzē, jo taukaināka tā ir, tāpēc klasiskajā Provansas majonēzē tauku saturs sasniedz 67 procentus. Majonēzi, kurā ir tikai dabiski konservanti – sāls un etiķis vai citronu sula – var uzglabāt ne ilgāk kā divas nedēļas.

 

COMMENTS

Pievienot komentāru