Labākais līdzeklis pret jebkura veida matu izkrišanu ir nātre.
* 6 ēdamkarotes žāvētu lapu aplej ar puslitru ūdens un puslitru galda etiķa, pusstundu vāra uz lēnas uguns, tad izkāš. Katru vakaru iegūtajā novārījumā mazgā matus bez ziepēm.
* Ierīvēšanai lieto nātru izvilkumu spirtā: svaigas lapas rūpīgi nomazgā, ļauj tām nožūt, tad samaļ gaļas maļamajā mašīnā un aplej ar degvīnu (uz 1 daļu nātru masas ņem 10 daļas degvīna). Nedēļu nostādina blīvi aizvērtā traukā, tad izkāš. Ierīvē galvas ādā 1–2 reizes nedēļā.
* Vienlaikus ieteicams katru dienu dzert nātru lapu novārījumu: ēdamkaroti lapu aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, tad izkāš un atdzesē. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā pirms ēšanas.
Pret alopēciju, ko izraisījis spēcīgs stress
Pirmām kārtām iespēju robežās jācenšas novērst stresa faktorus.
* Ēdamkaroti baldriāna sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10–15 minūtes karsē ūdens peldē, tad izkāš. Lieto pa 1–2 ēdamkarotēm no rīta un vakarā īsi pirms gulētiešanas.
* Ēdamkaroti eleuterokoka aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes nostādina un dzer kā tēju – pa 2–3 glāzēm dienā. Pēc garšas var saldināt ar medu vai cukuru.
Pret alopēciju, ko izraisījusi dzelzs deficīta anēmija
* Ēdienkartē vairāk jāiekļauj dzelzi saturoši produkti: griķi, aknas, salāti, zaļie āboli, ķirbji, rāceņi.
Uzmanību! Dažu kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumā virkni augu valsts produktu nedrīkst lietot, tāpēc iepriekš nepieciešams konsultēties ar ārstu.
* Izspiež ceļteku sulu un lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
* Sajauc vienādās daļās mežrozīšu paaugļus un upenes, ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2–3 stundas nostādina un dzer kā tēju pa 2–3 glāzēm dienā.