Sākotnēji mamma un bērns ir vienoti, viena miesa, bet, tiklīdz mazulim uzvelc pirmās drēbītes, tu viņu sāc atstumt. Tu pati to neievēro, un, kad bērns sāk sēdēt, pagājuši tikai četri mēneši.
Kāpēc tu vannasistabā baidies ieiet, bažījoties, ka tikai kaut kas nenotiek? Kamēr zīdainītis bija pavisam maziņš, katru vakaru viņu peldinājām vannā, un nereti tas izvērsās par veselu rituālu un tik lielu ņemšanos, ka mazulis tā nogura, ka par zīšanu nebija ko domāt.
Tāpēc bērns ir jāvanno ne vēlāk kā deviņos vakarā, lai pagūtu atpūsties līdz pēdējai ēdienreizei pusdivpadsmitos un naktī pamostos pēc iespējas retāk. Vecāki varēs mierīgi gulēt līdz sešiem rītā.
VAIRĀK PAR INESES ZIŅĢĪTES GRĀMATU JAUNAJIEM VECĀKIEM “AUG CILVĒKS” UZZINI ŠEIT!
Diemžēl nereti viss notiek otrādi: vispirms ģimene pagatavo un ietur kārtīgas vakariņas, kāds nodarbojas ar bērnu, visi kopā skatās televīziju, dara citas vakara lietas un tad vienpadsmitos vakarā vanno mazuli.
Tāds režīms nozīmē tikai to, ka divos naktī izsalkušais mazulis būs pamodies un prasīs ēst. Režīms ir izjaukts jeb, pareizāk sakot, nemaz nav izveidots tāds, kāds būtu optimāli piemērots gan bērnam, gan vecākiem.
Otra kļūda, kas saistīta ar šādu dienas režīmu: no miega nupat pamodies mazulis ēdīs ļoti maz, kas nozīmē, ka jau pēc neilga laika, stundas vai pusotras, atkal būs izsalcis, jo naktī bērns krūti neizēd nekad. Un tad vecāki sāk likt mazo sev pa vidu.
Lielais jautājums: kur paliek tavs vīrietis? Tas ir pirmais solis vīrieša atgrūšanai.
It kā nejauši, bez jautājumiem un apvainojumiem, bet tā notiek ļoti bieži, un mammas vienīgās bailes, ka tik nenospiest mazuli. Saikne ar tēti ir, bet saikne ar vīrieti pamazām zūd.