Bērnam kļūst slikti šūpolēs un karuseļos! Kā rīkoties?

Foto – Pixabay

Bērnus vilināt vilina šūpoles un karuseļi. Taču ne visiem dots izbaudīt vizināšanās prieku. Ko darīt, ja bērnam kļūst slikti?

Praktiski visiem maziem bērniem vestibulārais aparāts vēl nav pilnībā noformējies un tam ir paaugstināta jutība. Tas nostabilizēsies tikai 12–15 gadu vecumā. Tāpēc ļoti daudziem bērniem, kas šo vecumu vēl nav sasnieguši, vizināšanās ar karuseli, slīdināšanās no līkloču kalniņa akvaparkā vai parasts brauciens automašīnā sagādā tādu pašu slodzi, kādu izjūt, piemēram, kosmonauti treniņa laikā. Viņiem reibst galva, paātrinās pulss, bērns nosvīst, kļūst bāls, iespējama vemšana…

Dodoties uz atrakciju parku vai pošoties tālākā ceļā, bērns jāpabaro vismaz stundu pirms iziešanas no mājas. Pusstundu pēc ēšanas var iedot kādu līdzekli pret sliktu dūšu, protams, ievērojot vecumam atbilstīgu devu.

Ja bērnam tomēr kļūst slikti
* Nekavējoties aiznesiet viņu ēnā, atpogājiet apģērba apkaklīti. Nolieciet bērnu pussēdus, bet ne guļus stāvoklī.

* Samitriniet kabatlakatiņu un pielieciet pierei.

* Lai atjaunotu organismā vemšanas dēļ zaudēto šķidrumu, obligāti dodiet bērnam padzerties: pa malkam, bet bieži, vislabāk – negāzētu minerālūdeni, jo saldie un gāzētie dzērieni var tikai pastiprināt vemšanu.

* Vemšanas laikā organisms zaudē arī daudz sāļu, īpaši kāliju un nātriju, kas nepieciešams normālai sirds-asinsvadu sistēmas darbībai. Kad būs novērsti atūdeņošanās draudi, pagatavojiet sālsūdeni (tējkarote sāls uz glāzi vārīta ūdens) un dodiet to nelielās devās bērnam izdzert.

* Nebarojiet bērnu tuvākās 6–7 stundas. Pēc tam varat piedāvāt vieglu ēdienu nelielās devās.

Pievienot komentāru